/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Використовування та ремонт муфт, Детальна інформація

Тема: Використовування та ремонт муфт
Тип документу: Курсова
Предмет: Інше
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1419
Скачати "Курсова на тему Використовування та ремонт муфт"
Сторінки 1   2   3   4   5   6  
До матеріалів деталей фрикційних муфт, які зазнають тертя, ставлять такі вимоги :

Високий і по можливості стабільний коефіцієнт тертя.

Висока стійкість до спрацювання.

Можливість довго витримувати підвищенні температури, які можуть виникнути в муфтах в період включення і виключення.

Стійкість до хімічної дії.

Висока теплопровідність, яка забеспечує добрий відвід тепла від поверхонь, які зазнають тертя.

Велика міцність і можливість довго не спрацьовуватись.

До цього треба тодати макі вимоги як мала ціна, не дефіцитність.

Виконати всі ці вимоги в повному обсязі дуже важко. Тому в залежності від умов роботи муфти для фрикційних елементів вибирають матеріал з оптимальним поєднанням основних, найбільш важливих для даного випадку властивостей.

ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА.

3.1.

У пальцевих муфтах (мал. 4) спрацьовуються отвори напівмуфт 6, в які входять кільця 8, а також самі кільця, які починають прокручуватись на пальцях 7. Іноді розслаблюються і гайки. Тоді починають прокручуватись і пальці, що веде за собою спрацювання посадочних місць під пальці і самих пальців напівмуфти 5.

У хрестових муфт (мал. 5) спрацьовуються пази напівмуфт 10 і 12, а також виступи 13 деталі 11, які працюють на тертя. Пази виправляють фрезеруванням, тому розміри їх трохи збільшуються. Проміжну деталь 11, як правило, замінюють новою, до того ж виступи на торцях нової деталі повинні відповідати збільшеним розмірам пазів у фланцах.

Кулачки пружних муфт спрацьовуються рідко, до того ж значення є як наслідок недогляду працівника. Руйнуванню підається еластична прокладка. ЇЇ спрацювання змінює карактер контакту між кулачками, і тоді вони починають спрацьовуватися дуже швидко, змінюючи свою форму.

В корпусних фрикційних (мал. 6) муфтах спрацювання спостерігається у спряженні конічних поверхонь напівмуфт 2 і 3, до того ж воно буває такої величини, що торці 4 і 5 починають торкатися один одного. Тому потрібне зчіплення муфт не відбувається.

В циліндричних фрикційних муфтах спрацьовуються колодки, внутрішня поверхня барабану, осі, а також відповідні цим осям отвори.

При експлуатації дискових фрикційних муфт (мал. 7) їх періодично треба регулювати, щоб була щільність спряження дисків при включенні муфти і вільного обертання дисків після їх виключення. Однак не можна допускати у першому випадку надмірного натягу дисків тому, що із-за недостатнього зазору між дисками муфта не зможе розсунути кулачки. Наслідком цього може бути сильна пробуксовка між дисками, підвищене нагрівання і спрацювання. Нагрівання та спрацювання викликається також малим натягом.

3.2.

Ремонт пружної пальцевої муфти.

Пружні пальцеві муфти (мал. 4) ремонтують так : розточують посадочні отвори для пальців в напівмуфті 5 і отвори для кілець в напівмуфті 6, а потім виготовляють нові пальці і нові кільця. Зовнішній діаметр нових кілець повинен в точності відповідати діаметру розточених отворів в напівмуфтах. Крім того, в розточці необхідно забеспечити попадання центрів отворів під пальці в обох напівмуфтах. Порушену посадку муфти на валу відновлюють запресуванням втулки в її ступицю. Якщо спрацьовані і інші поверхні муфти, то її замінюють на нову.

Ремонт хрестових муфт.

Деталі виготовляють із низьковуглецевих сталей, які цементують, а потім термічно обробляють до твердості HRС45…55

Проміжну деталь 11 в навантажених муфтах виготовляють із текстоліту і пластиків.

Ремонт конусних фрикційних муфт.

Найпростіший ремонт конічних напівмуфт фрикціала зводиться в зачистці поверхонь наждачним папером конічних поверхонь і в обточці торців 4 і 5 з метою створити зазор для осівого переміщення папівмуфти 2.

Вбільш складних випадках розточують конічну частину напівмуфти 2, а після цього заприсовують в неї компенсуюче кільце. Щоб кільще не проверталось, його закріплюють штифтом. В деяких випадках сточують конічну поверхню напівмуфти 3 і насаджують компенсуюче кільце (показано на мал. 6 лінією).

При ремонті конусних фрикційних муфт рекомендують ставити кільця незапресованими, а на епоксилному клею. При цьому спочатку їх сполучають з диском ходовою посадкою, забеспечуючи наявність у сполученні рівномірного тонкого шару клею.

З використанням епоксидного клею можна ремонтувати також напівмуфти, у яких більш чи менш значна розточка отворів неможлива з конструктивних причин. В цих випадках напівмуфти обточують чи розточують, знявши шар металу товщиною 23 мм, устанавлюють на епоксидному клею компенсуюче кільце із чавуну, сталі або текстоліту. Коли клей затвердіє напівмуфту з пальцем обробляють на токарному верстаті, надаючи розміри і форму, які гарантують повне прилягання конічних поверхонь.

Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Коментарі до даного документу
Додати коментар