/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Анатомо-фізіологічні аспекти вищої нервової системи, Детальна інформація

Тема: Анатомо-фізіологічні аспекти вищої нервової системи
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1692
Скачати "Реферат на тему Анатомо-фізіологічні аспекти вищої нервової системи"
Сторінки 1   2   3  
У сучасній патології вищої нервової діяльності і психіатрії розрізняють три основні форми неврозів:

неврастенію,

невроз нав'язливих станів

істерію.

психастенію.

Неврастенія - характеризується перенапругою гальмового чи збуджувального процесу в корі головного мозку. Особливо часто при неврастенії страждають процеси умовного гальмування. Причиною цих порушень можуть бути надмірні розумові і фізичні навантаження і різні ситуації, що травмують психіку. Прояв неврастенії буває різним: спостерігається розлад сну, втрата апетиту, пітливість, серцебиття, головні болі, низька працездатність і ін. Хворі стають дратівливими, їм властива зайва метушливість і незручність рухів.

Неврози нав'язливих станів - характеризуються нав'язливими думками, чи страхами потягами. Причина цих неврозів буває зв'язана з перевтомою, хворобами й особливостями вищої нервової діяльності.

Істерія - зв'язана з патологічною перевагою першої сигнальної системи над другий, підкірки над корою головного мозку, що виражається в значному ослабленні другої сигнальної системи. Цей невроз характеризується підвищеною чутливістю до зовнішнім роздратуванням, надзвичайною лабільністю настрою і підвищеною сугестивністю. Відомі випадки істеричної сліпоти, глухоти, паралічів і т.д. Широко зустрічаються істеричні припадки.

Психастенія - характеризується перевагою другої сигнальної системи і слабістю підкірки, тому хворі відрізняються бідністю потягів і емоцій. У них часто можна спостерігати схильність до безглуздого мудрування.

Слід зазначити, що для підлітків і особливо для дівчинок з 12 до 15 років характерний невроз, специфічний тільки для цього віку. Це нервова анорексія, зв'язана з ідеєю похудания і виявляється в різкому обмеженні себе в їжі. Цей невроз виникає звичайно в підлітків, що мають високий інтелектуальний розвиток, але страждаючих підвищеною самооцінкою.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

Багатотомний посібник з неврології (під ред. С. Н. Давиденкова). Том III, ч. I, М. 1962.

Попелянський Я.Ю.“Вертеброгенні синдроми поперекового остеохондроза”. Посібник для лікарів і студентів. Казан, 1974, тім I.

Гринштейн А.Б. “Неврит лицьового нерва”. Новосибірськ. 1980.

Антонов И.П., Шанько Т. Г. “Поперекові болі”. Мінськ, 1981.

Попелянский Я.Ю. “Вертеброгенні захворювання нервової системи”. Посібник для лікарів і студентів. Йошкар-Ола, 1983, тім II.

Попелянский А.Я., Попелянский Я.Ю. “Пропедевтика вертеброгенних захворювань нервової системи”. Науково-методичний посібник. Казан, 1985.

Шанько Г.Г., Окунева С.И. “Клінічні прояви поперекового остеохондрозу в дітей і підлітків”. М. 1985.

Захворювання периферичної нервової системи. (під ред. А.К. Есбери, Р.У. Джиллиата). М. 1987.

Карлов В.А. “Терапія нервових хвороб”. М. 1985.

Попелянский Я.Ю.“Хвороби периферичної нервової системи”. М. 1989.

Неврологія дитячого віку: запальні і спадкоємні захворювання. (під загальною редакцією Г.Г. Шанько, Е.С. Бондаренко) М. 1990.

Карлов В.А. “Неврологія обличчя”. М. 1991.

Манелис З.С. “Первинний інфекційний полирадикулоневрит і енцефаломієлополірадикулоневрит”. Сб. наукових праць. Ярославль. 1990.Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар