Вплив сауни на організм людини, Детальна інформація

Вплив сауни на організм людини
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1418
Усі ці процеси вивчав у свій час російський фізіолог И. Р. Тарханів. Їм було встановлено, що в лазні і сауни завдяки припливу крові на периферію шкіра червоніє, маса тіла за рахунок утрати води зменшується, температура тіла тимчасово підвищується. Подібні зміни для здоров'я не небезпечні. Звичайно вже через годину діяльність серцево-судинної системи нормалізується. Інша реакція організму - активізація подиху. Воно стає частіше і глибше. Разом з тим установлено: газообмін у клітках і в крові різко знижується. Це вказує на те, що легені в лазні і сауни виконують головним чином терморегуляторну роль.

Чудо-пара позитивно впливає на кістково-м'язову систему. Винятково корисні лазневі процедури при розтяганні м'язів, болях у суглобах, радикуліті, невритах, міозиті, ішіасі і подібних їм захворюваннях.

В умовах парної лазні і сауни прискорюються процеси обміну і відновлення після фізичних навантажень. Через 2 млн. потових залоз з нашого тіла віддаляються шлаки - продукти розпаду, а з поверхні тіла - омертвілий верхній шар шкіри (эпидермис). Доброчинна дія лазня і сауна робить на бруньки й ендокринні залози.

Цілющий жар благотворно впливає на центральну і периферичну нервову систему, а виходить, і на психіку людини. Не випадково одне з фінських прислів'їв говорить: Гнів і ненависть згоряють у сауні.

Не можна, нарешті, не підкреслити ще одного важливого достоїнства лазні і сауни. Вона відмінно тренує терморегуляторний механізм - отже, підвищує стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища.

4. РОЗУМНА ОБЕРЕЖНІСТЬ

Парна лазня і сауна, як бачимо, має прекрасні цілющими і властивості, що гартують. Але добрий лазневий жар таїть і небезпека. І про це ви зобов'язані знати. Так, при дуже високих температурах, коли утруднений подих, при довгому перебуванні в парному приміщенні, а також при занадто різкому перепаді температур у роті і горлі з'являється сухість, шкіра випробує печіння. Це - перші тривожні симптоми. У діяльності життєво важливих систем організму, скажемо, серця, можуть відбутися небажані зміни. Допускати цього ні в якому разі не можна. Заповідь проста: лазня і сауна парить і править, тобто дає позитивний ефект лише в тому випадку, якщо при проведенні процедур строго дотримувати визначених гігієнічних вимог і правил.

Всім і кожному, навіть тому, хто зараховує себе до абсолютно здорових людей, настійно рекомендуємо побувати в лікаря і порадитися щодо припустимих лазневих навантажень. Особливо це відноситься до людей похилого віку.

Чи знаєте ви, що лазневі процедури протипоказані після великого фізичного навантаження, при сильному стомленні? Реакції організму на високу температуру в стомленої людини трохи змінені. Шкідливо також паритися пізно ввечері, безпосередньо перед сном, натще або навпаки - відразу після рясної їжі (у даному випадку необхідна перерва в 2-3 год). Украй небезпечний лазневий жар після вживання гарячливих напоїв. І зовсім ні до чого брати із собою в лазню і сауну горілку, вино, навіть пиво. Навіщо? Парна лазня і сауна сама по собі в достатній мері навантажує організм, а всякого роду перевантаження, тим більше подібної властивості, незмінно ведуть до серйозних ускладнень у діяльності життєво важливих органів. Алкоголь у лазні і сауни абсолютно неприпустимий! Він підвищує утворення тепла в організмі, а жаркі лазневі умови утрудняють тепловіддачу. Людині в нетверезому стані, отже, легко перегрітися, що у свою чергу може викликати серйозні порушення в діяльності серця, центральної нервової системи, приведе до непритомності, тепловому удару.

Категорично забороняється відвідувати лазню і сауну хворим з підвищеною температурою тіла, що страждає гострими і деякими хронічними захворюваннями: туберкульозом легень, серцево-судинними захворюваннями, особливо атеросклерозом, онкологічними хворобами, нервовими розладами. Від лазневих процедур повинен утриматися і той, хто має захворювання з вираженими органічними і функціональними змінами різних внутрішніх органів, наприклад печінки, нирок.

ЛІТЕРАТУРА

Традиційні і нетрадиційні методи оздоровлення дітей. Матеріали конф.- Дубна, 1992. - С. 115.

Толкачев Б.С. Фізкультурний заслін ОРЗ. - М., 1988. - С. 102.

Турсунов М.М. Патогенетические основи лікарської тактики при частих ОРЗ у дітей: Автореферат. - М., 1987. - С. 18.

Попов С.В. Валеология в школі і будинку ( Про фізичне благополуччя школярів).-Спб.: СОЮЗ, 1997. 256с.

8. Лаптєв А.П. Гартуйтеся на здоров'я. Москва. Медицина.1991.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes