/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів, Детальна інформація

Тема: Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів
Тип документу: Реферат
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1073
Скачати "Реферат на тему Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів"
Сторінки 1   2  
Вже згадуваний антивірусний дослідний центр SARC фірми Symantec Corporation опублікував наприкінці 1996 р. список 10 найбільш поширених у всьому світі комп'ютерних вірусів. Деякі з них, розповсюджені, зокрема, і в нашій країні, розглянемо більш докладно.

Макро-віруси Word (Word Macro Viruses)

Макро-віруси, що діють у середовищі відомого та широко поширеного у всьому світі текстового процесора Word for Windows версії 6 та вище фірми MicroSoft, використовують макроси мови WordBasic для зараження утворюваних у цьому процесорі документів та шаблонів документів (MS Word documents and templates) SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" файлів з роширеннями DOC та DOT.

Ці віруси використовують декілька властивостей "оточення" MS Word, для автоматичного виконання інфікованого макро-коду. Зразу, коли інфікований документ відкривається і починає працювати вірус, то, як правило, вірус заражає шаблон документа користувача NORMAL.DOT. Цей шаблон є основою більшості інших документів та шаблонів і саме через нього макро-вірус заражає останні. У своїй роботі віруси використовують стандартні макроси мови WordBasic, такі як AutoOpen, FileSaveAs, AutoExec, System та інші.

На перший погляд здається, що макро-віруси не підкоряються старому правилу: "Віруси заражають тільки виконувані програми" (зауважимо, що у Boot-секторі також знаходиться деякий код, що виконується під час завантаження системи). Але це не так. Документи, які готуються за допомогою текстового процесора MS Word, мають досить складну структуру, куди крім суто текстових фрагментів включаються малюнки, графіки тощо, а також макроси мови WordBasic. Саме останні компоненти під управлінням системи MS Word можуть використовуватися як компоненти вірусного коду.

Серед макро-вірусів найбільш поширеними є: Anti-DMV (або MDMADMV), Atom, Boom, Colors (або RainBow), Concept, Concept.FR.B, DMV, FormatC (при деяких умовах форматує диск C:), Friendly, Hot (вперше з'явився в Росії), Imposter, Infezione, Irish, NOP, Nuclear (при друкуванні зараженого файлу-документа виводить повідомлення: "And finally I would like to say: STOP ALL FRENCH NUCLEAR TESTING IN THE PACIFIC!"), Parasite, Polite, Wazzu, Xenixos.

AntiEXE

Інші назви вірусу: CMOS4, D3, NewBug, New Bug.

Це бутовий вірус, який заражає Boot-сектор гнучкого та Master Boot запис жорсткого дисків. Використовує Stealth-технологію. Як і всі бутові віруси, AntiEXE є резидентним. Шукає деякі EXE-файли та пошкоджує їх.

AntiCMOS

Інші назви вірусу: Lenart.

Це бутовий вірус, який заражає Boot-сектор гнучкого та Master Boot запис жорсткого дисків. Псує інформацію про конфігурацію комп'ютера, що записана в енергонезалежній пам'яті CMOS.

Штамами (різновидами) вказаного вірусу є віруси AntiCMOS.A та AntiCMOS.B.

One_Half

Інші назви вірусу: Free Love, One_half, One Half.3544

One_Half SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" це файлово-бутовий, резидентний, поліморфний вірус, який використовує Stealth-технологію. Заражає COM- та EXE-файли, збільшуючи їх довжину на 3544 байт та Master Boot запис жорсткого диска.

Під час холодного (пере)завантаження системи з інфікованого жорсткого диска One_Half зашифровує два циліндра у кінці жорсткого диска. При кожному наступному (пере)завантаженні системи кількість зашифрованих циліндрів зростає. Поки вірус знаходиться у пам'яті, інформація, що міститься у цих циліндрах, доступна. Коли вірус зашифрує приблизно половину жорсткого диска, він виводить на екран повідомлення "Dis is one half. Press any key to continue...". Шифрування інформації, що проводить One_Half, значно ускладнює роботу антивірусних програм, яким треба не тільки вилікувати комп'ютер, але і відновити зашифровану інформацію.

One_Half не заражає деякі антивірусні програми (SCAN, CLEAN, FINDVIRU, GUARD, NOD, VSAFE, MSAV).

Tchechen 1912, 1914

Ці віруси не входять до десятки найбільш поширених у світі, але на території СНД, мабуть, стоять чи не найпершому місці.

Дуже небезпечні резидентні поліморфні віруси. При старті віруси зчитують 2-й сектор жорсткого диска і записують у нього слово "МИР" та число 4, яке надалі буде лічильником стартів інфікованих програм. Потім намагаються знайти в ROM BIOS текстові рядки Megatrends, AWARD. Якщо цей пошук успішний, то віруси вимикають у CMOS-пам'яті опцію Virus Warning on Boot (контроль запису до Boot-сектору). При досягненні лічильника у 2-у секторі значення 0 віруси замінюють слово "МИР" на непотрібне слово із 3 літер та записують в MBR жорсткого диска "троянський" код. Цей код при завантаженні системи самостійно віддає управління активному Boot-сектору жорсткого диска, але приблизно через місяць після запису даного коду в MBR знищує вміст всього першого жорсткого диска. Після чого планувалося виведення на екран такого тексту (Tchechen.1914 містить помилку в даному виведенні): "POLITICAL PRO$TITUTE$ OF THE WORLD, (UN)ITE! IN REWARD FOR THE SCORCHED EARTH OF TCHECHNYA. ENJOYIN' WAR BY TV YOU'RE GLAD -YOUR ASS IS SO FAR FROM. WAIT, YOU'LL SEE THE REAL BLOOD SOON..RIGHT AT YOUR WINDOW AND YOU WORTH IT!!! The Tchechen, (C) RUSSIAN BEAR,1995."

Tchechen.1914 непрацездатний на процесорі Pentium.

Сторінки 1   2  
Коментарі до даного документу
Додати коментар