/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Архітектура персональних комп`ютерів, Детальна інформація

Тема: Архітектура персональних комп`ютерів
Тип документу: Реферат
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 3402
Скачати "Реферат на тему Архітектура персональних комп`ютерів"
Сторінки 1   2   3   4  
# а також інші пристрої.

Деякі пристрої можуть вставлятися усередину системного блоку комп'ютера, наприклад:

# модем — для обміну інформацією з іншими комп'ютерами через телефонну мережу;

# факс-модем — сполучить можливість модему і телефаксу;

# стример — для збереження даних на магнітній стрічці.

Деякі пристрої, наприклад багато різновидів сканерів (приладів для введення малюнків і текстів у комп'ютер),використовують змішаний спосіб підключення: у системний блок комп'ютера вставляється тільки електронна плата (контролер), що керує роботою пристрою, а сам пристрій приєднується до цієї плати кабелем.

ЛОГІЧНІ ПРИСТРОЇ КОМП'ЮТЕРА

МІКРОПРОЦЕСОР. Самим головним елементом у комп'ютері, його "мозком" є мікропроцесор — невелика (у кілька сантиметрів) електронна схема, що виконує всі обчислення й обробку інформації. Мікропроцесор уміє робити сотні різних операцій і робить це зі швидкістю в кілька чи десятків навіть сотень мільйонів операцій у секунду. У комп'ютерах типу IBM PC використовуються мікропроцесори фірми Intel, а також сумісні з ними мікропроцесори інших фірм (AMD,Cyrix,IBM і ін.).

СПІВПРОЦЕСОР. У тих випадках, коли на комп'ютері приходиться виконувати багато математичних обчислень (наприклад, в інженерних розрахунках),до основного мікропроцесора додають математичний співпроцесор. Він допомагає основному мікропроцесору виконувати математичні операції над числами. Новітні мікропроцесори фірми Intel (80486 і Pentium) самі уміють виконувати операції над числами, так що для них співпроцесори не вимагаються.

ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ. Наступним дуже важливим елементом комп'ютера є оперативна пам'ять. Саме з її процесор і співпроцесор беруть програми і вихідні дані для обробки, у неї вони записують отримані результати. Назва "оперативна" ця пам'ять одержала тому, що вона працює дуже швидко, так що процесору не приходиться чекати при читанні даних з пам'яті запису в пам'ять. Однак дані, що містяться в ній, зберігаються тільки поки комп'ютер включений, при вимиканні комп'ютера вміст оперативної пам'яті стирається (за винятком, про які говориться нижче).

КОНТРОЛЕРИ І ШИНА. Щоб комп'ютер міг працювати, необхідно щоб у його оперативній пам'яті знаходилися програма і дані. А попадають вони туди з різних пристроїв комп'ютера клавіатури, дисководів для магнітних дисків і т.д. Звичайно ці пристрої називають зовнішніми, хоча деякі з них можуть знаходитися не зовні комп'ютера, а вбудовуватися усередину системного блоку, як це описувалося вище. Результати виконання програм виводяться на зовнішні пристрої — монітор, диски, принтер і т.д.

Таким чином, для роботи комп'ютера необхідний обмін інформацією між оперативною пам'яттю і зовнішніми пристроями. Такий обмін називається введенням-виведенням. Але цей обмін не відбувається безпосередньо між будь-яким зовнішнім пристроєм і оперативною пам'яттю в комп'ютері маються цілих два проміжкових звена :

1. Для кожного зовнішнього пристрою в комп'ютері мається електронна схема, що їм керує. Ця схема називається контролером, чи адаптером. Деякі контролери (наприклад, контролер дисків) можуть керувати відразу декількома пристроями.

2. Усі контролери й адаптери взаємодіють з мікропроцесором і оперативною пам'яттю через системну магістраль передачі даних, що у просторіччі звичайно називають шиною.

ЕЛЕКТРОННІ ПЛАТИ. Для спрощення підключення пристроїв електронні схеми IBM PC складаються з декількох модулів електронних плат. На основній платі комп'ютера — системної, чи материнській платі — звичайно розташовуються основний мікропроцесор, співпроцесор, оперативна пам'ять і шина. Схеми, керуючими зовнішніми пристроями комп'ютера (контролери, адаптери), знаходяться на окремих платах, що вставляються в уніфіковані рознімання (слоти) на материнській платі. Через ці рознімання контролери пристроїв підключаються безпосередньо до системної магістралі передачі даних у комп'ютері — шині. Таким чином, наявність вільних рознімань шини забезпечує можливість додавання до комп'ютера нових пристроїв. Щоб замінити один пристрій іншим (наприклад, застарілий адаптер монітора на новий),треба просто вийняти відповідну плату з рознімання і вставити замість неї іншу. Трохи складніше здійснюється заміна самої материнської плати.

БЛОК - СХЕМА. На блок-схемі контролер клавіатури звичайно знаходиться на системній платі, оскільки це спрощує виготовлення комп'ютера. Іноді на системній платі розміщаються і контролери інших пристроїв.

КОНТРОЛЕРИ ПОРТІВ ВВЕДЕННЯ - ВИВЕДЕННЯ. Одним з контролерів які присутні майже в кожнім комп'ютері є контролер портів введення-виведення. Ці порти бувають наступних типів:

рівнобіжні ( що позначаються LPT1-LPT4),до них звичайно підключаються принтери;

асинхронні послідовні (позначаються СОМ1-СОМ3). Через них звичайно приєднуються миша, модем і т.д. Ігровий порт — для підключення джойстика.

Деякі пристрої можуть підключатися і до рівнобіжних, і до послідовних портів. Рівнобіжні порти виконують введення і висновок з більшою швидкістю, чим послідовні (за рахунок використання більшого числа проводів у кабелі).

МІКРОПРОЦЕСОР. Мікропроцесор є "мозком" комп'ютера. Він_здійснює виконання програм, що працюють на комп'ютері, і керує роботою інших пристроїв комп'ютера. Швидкість його роботи багато в чому визначає швидкодія комп'ютера. У IBM PC використовуються мікропроцесори, розроблені фірмою Intel, а іноді — сумісні з ними мікропроцесори інших фірм.

ХАРАКТЕРИСТИКИ МІКРОПРОЦЕСОРІВ. Мікропроцесори відрізняються друг від друга двома характеристиками: типом (моделлю) і тактовою частотою. Найбільш поширені моделі Intel- 8088,480286,80386SX,80386,80486 і Pentium, вони приведені в порядку зростання продуктивності і ціни. Однакові моделі мікропроцесорів можуть мати різну тактову частоту — чим вище тактова частота, тим вище продуктивність і ціна мікропроцесора.

ТАКТОВА ЧАСТОТА вказує скількох елементарних операцій (тактів) мікропроцесор виконує в одну секунду. Тактова частота виміряється в мегагерцах (МГц).Варто помітити, що різні моделі мікропроцесорів виконують ті самі операції (наприклад чи додавання множення) за різне число тактів. Чим вище модель мікропроцесора, тим як правило менше тактів потрібно для виконання тих самих операцій. Тому, наприклад, мікропроцесор Intel-80386 працює рази в два швидше Intel-80286 з такою же тактовою частотою.

МОДЕЛІ МІКРОПРОЦЕСОРІВ. Вихідний варіант комп'ютера IBM PC і модель IBM PC ХТ використовували мікропроцесор Intel-8088. На початку 80-х років ці мікропроцесори випускалися з тактовою частотою 4,77 Мгц, потім були створені моделі з тактовою частотою 12 Мгц (тобто нові моделі працюють у 1,7-2,1 рази швидше). Моделі зі збільшеною продуктивністю (тактовою частотою) іноді називаються Turbo-хт. Зараз мікропроцесори типу Intel-8088 виробляються в невеликі кількості, і для використання не в комп'ютерах, а в різних спеціалізованих пристроях.

Модель IBM PC АТ використовує більш могутній мікропроцесор Intel-80286,і її продуктивність приблизно в 4-5 разів більше чим у IBM PC ХТ. Вихідні варіанти IBM PC АТ працювали на мікропроцесорах з тактовою частотою 6 Мгц, потім були створені моделі цього мікропроцесора з тактовою частотою від 12 до 25 Мгц, тобто працюючі в 2-3 рази швидше. Мікропроцесор Intel-80286 має трохи більше можливостей у порівнянні з Intel-8088,але ці додаткові можливості використовуються з Intel-8088,але ці додаткові можливості використовуються дуже рідко, так що більшість програм, що працюють на АТ, буде працювати і на ХТ. Зараз мікропроцесори типу Intel-80286 також вважаються застарілими і для застосування в комп'ютерах не виробляються.

ВИБІР ТИПУ МІКРОПРОЦЕСОРА. Швидкодія основного мікропроцесора багато в чому визначає швидкість роботи всього комп'ютера і тим самим діапазон застосування комп'ютера:

# комп'ютери на основі мікропроцесорів Intel-8088 (чи Intel-8086) працюють дуже повільно, вони вже цілком застаріли і майже цілком вийшли з вживання;

безпечують необхідна швидкодія для набору текстів уведення вихідних даних для бухгалтерських і аналогічних задач багатьох комп'ютерних ігор і т.д. Однак нові комп'ютери такого класу вже не випускаються (оскільки вважаються морально застарілими) , а купувати їх навряд чи доцільно навіть за непридатними цінами, тому що для роботи з більшістю сучасних програм із графічним інтерфейсом ( наприклад , із програмами виконуваними в середовищі Windows) вони практично не придатні;

# комп'ютери на основі мікропроцесорів Intel - 80386SX і DX, Intel-80486SX забезпечують прийнятну обчислювальну потужність для більшості робочих місць під керуванням як DOS, так і Windows: для програмування, роботи з не дуже великими базами даних , макетування (верстки) нескладних видань і т.д. Однак для комфортної роботи в середовищі Windows краще придбати більш могутній комп'ютер;

# мікропроцесори Intel-80486DX і DX2 застосовуються для тих задач, де потрібно висока швидкодія комп'ютера :

Сторінки 1   2   3   4  
Коментарі до даного документу
Додати коментар