АРМ – Колекціонера марок, Детальна інформація

АРМ – Колекціонера марок
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1332
Використання принципів організації екранів

В даному додатку було прийнято рішення створити ієрархічну структуру вікон. Головне вікно – вікно що найбільше насичено інформацією корисною для користувача. Тут відображається список самої колекції марок, саме в цьому вікні можна реєструвати нові марки. Інші вікна мають допоміжний характер в порівнянні з головним вікном. Всі екрану мають чітку підпорядкованість елементів. Послідовне розміщення елементів реалізується з ліва на право і згори вниз. Також використовується принцип послідовності подій, наприклад вікно з’являється тільки після того, як було натиснуто кнопку з відповідним контекстом. Для об’єднання елементів, що приймають участь в вирішення якої-небудь задачі для цих елементів використовуються об’єкти групування. Основні елементи виділяються – кольором, контуром, іншим шрифтом, це зроблено для того, щоб користувач розумів що саме вони являються головними.

Жодне з вікон не випадає з загального ряду вікон з якими користувач чає справу працюючи з додатком.8. Рішення що до кольору, при проектування додатку

В додатку за допомогою кольору відбувається зосередження уваги користувача до частини екрану. Колір, що використовується для зображення фона форм не навантажує очі – використовується сіро-зелений колір. Це важливо, оскільки користувач може довгий час проводити за роботою з додатком. Для візуального наближення інформації до користувача використовуються більш яскраві відтінки кольорів. Наприклад: активний/неактивний стан поля вводу. Простір вікна на якому не розміщуються які-небудь елементи забарвлений в самий пасивний м’який колір.9. Перелік форм додатка

Головна форма додатку

Форма редагування номінальних одиниць

Форма фільтрації марок

Налагодження інтерфейсуКласи, підкласи та компоненти

що використовуються в додатку

В додатку використовувались наступні візуальні компоненти: для створення форм використовувався клас TForm. Для створення головного меню – клас TMainMenu. Для створення сторінок на формі клас TTabSheet в зв’язку з контейнером TPageControl. Для створення надписів – TL abel. Для створення кнопок - класи TButton та TBitBtn. Для створення полів вводу – класи TEdit, TDBEdit, для створення ниспадаючих списків TComboBox, TDBLookupComboBox. Для створення кнопок навігації по записам – TDBNavigator. Для створення вимикачів – TDBCheckBox. Для створення списків – TDBGrid, TChekListBox. Для групування елементів – TGroupBox, TPanel. Для відображення малюнків – Timage.

Не візуальні компоненти, що використовувались: Для доступу до даних бази даних – компоненти TDatabase, TTable, TQuery, TDataSource. Для запиту шрифту, що застосовується для відображення – TFontDialog.

PAGE

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes