Запити, фільтри, використання та функціональне призначення, Детальна інформація

Запити, фільтри, використання та функціональне призначення
Тип документу: Реферат
Сторінок: 6
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1151
Прізвище Ім'я По батькові

Іванов Петро  

(По батькові Іванова ми не знаємо.)

Запитується, як повинна така БД відповідати на запит “ чиВірно, що в Петра Іванова по батькові Сергійович?” Ясно, що ні ТАК, ні НЕМАЄ отут не підходить. Необхідно ввести третє значення. Іншими словами, треба побудувати придатну тризначну логіку.

На наш погляд, у самій тризначній логіці немає нічого складного і незрозумілого. У повсякденному житті ми нерідко користаємося й іншими багатозначними логіками, оцінюючи ті чи інші висловлення, як більш правдоподібні чи менш правдоподібні, а не просто як твердження, про які ми не можемо затверджувати ні їхню істинність, ні їхня хибність.

З вище викладеного ясно, що для обчислення значення в тризначній логіці ми повинні вміти обчислювати значення атомів і вказати, як обчислюються значення логічного вираження, що виходить з інших за допомогою логічних операцій. Зрозуміло, до числа логічних виражень треба, крім логічних констант Істина і Неправда, віднести і константу Невизначено.

Ми можемо вважати, що атом приймає значення Невизначене як тільки невизначене значення хоча б одного атрибута, що присутні в описі атома, чи невичислимі значення арифметичного вираження.

Тепер треба написати таблиці істинності для логічних операцій. Звичайно, хочеться, щоб вони узгоджувалися зі здоровим глуздом (іншими словами їхня інтерпретація повинна виглядати природно).

Простіше всього з операцією NOT (НЕМАЄ). Ясно, що помилкове значення переходить у щире і навпаки, а невизначене залишається невизначеним. Виходить, таблиця для NOT виглядає так:

Х NOT Х

Істина Неправда

Невизначено Невизначено

Неправда Істина

Для операції AND (І) істина будет тоді і тільки тоді, коли істинні обидва операнда. Якщо ж хоча б один операнд неправдивий, то неправдивий і результат операції. Кроме того, ясно, що значение результата застосування операції AND до однакових операндів співпадає зі значенням цього операнда. Іншими словами ми можемо так заповнити частину таблиці для операції AND:

правда Неправда

Неправда Істина Неправда

Неправда Невизначено Неправда

Неправда Неправда Неправда

Для двох порожніх клітинок зрозуміло, що значення повинні бути однаковими, і немає ніяких підстав написати там ні істину, ні неправду. Тому пишемо значення Невизначено. Остаточно таблиця набуде такого вигляду:

да Істина Неправда

Неправда Невизначено Неправда

Неправда Неправда Неправда

Для операції OR можна розмірковувати аналогічно. Тоді получиться така таблиця:

6

*

B

\x245B\x5C00$\x00D0\x6B00\x5A64

\x2403\x1103\xC584\x1302¤\x1400¤\x5B00$\x245C\x6000\xC584\x6102\x0324\x00D0\x6B00\x3E64

но Невизначено

Неправда Неправда Неправда

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes