/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Системне програмне забезпечення ЕОМ, Детальна інформація

Тема: Системне програмне забезпечення ЕОМ
Тип документу: Реферат
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1333
Скачати "Реферат на тему Системне програмне забезпечення ЕОМ"
Сторінки 1   2   3   4   5   6  
1_menu.t    

 

Файли обов’язково реєструються в каталогові, який містить ім’я файлу та деяку службову інформацію про нього. Каталог може бути кореневим та дочірнім (підкаталогом). Кореневий каталог завжди є на дискові. Він один, а тому імені не має. Дочірні каталоги створюються користувачем. Кожен з ним повинен мати ім’я. Правила для введення імен такі ж , як і для файлів. Сукупність каталогів, які потрібно пройти, щоб дістатись потрібного файлу, називають маршрутом. Повне ім’я файлу складається з імені диску, маршруту, імені файлу та його розширення. На рис 1.3 наведений фрагмент файлової системи диску E: Для зручності подання інформації каталоги виділені великими літерами, а імена файлів - маленькими.Рис 3.1.Фрагмент файлової системи.

Так, повне ім’я файлу arhiv1.arj має вигляд: E:\ARH\arhiv1.arj , а для файлу lection2.txt – E:\DOCUMENT\TEXT\lection2.txt . Відповідно, маршрути цих файлів мають вигляд E:\ARH\ та E:\DOCUMENT\TEXT\ відповідно.

За розміщенням файлів на дискові використовується таблиця розташування файлів. Вона містить дані про те, які саме сектори належать кожному файлу.

2.     Сервісні системи.

Операційна система не може забезпечити реалізацію всіх корисних функцій опрацювання даних, інакше вона була б громіздкою і незручною у використанні. Крім того, список цих функцій постійно оновлюється. Для поліпшення роботи з операційною системою та доповнення її новими можливостями призначені сервісні системи. Серед найбільш поширених видів сервісних систем виділимо:

\xF0B7        програми-оболонки;

\xF0B7        програми сервісного обслуговування дисків;

\xF0B7        програми-архіватори;

\xF0B7        програми-антивіруси.

Програми-оболонки призначені для поліпшення інтерфейсу користувача ОС. Робота з ними полягає у використанні для подачі команд різноманітних меню та комбінацій клавіш. Крім того, оболонки розширюють можливості ОС по роботі з файловою системою. Найбільш відомими оболонками є Norton Commander, Volkov Commander, Dos Navigator, Windows Commander.

Програми сервісного обслуговування дисків як правило вирішують такі завдання, як дефрагментацію диска тавидалення логічних помилок.

В результаті постійного оновлення файлів на дискові створюється така ситуація, коли файли фізично стають розбиті на ланцюжки секторів, що розташовані в різних місцях диску. Таке явище називають фрагментацією диску. Це призводить негативних наслідків: підвищується імовірність руйнування цілісності файлу, прискорюється вихід з ладу вінчестера. Для позбавлення цих недоліків використовуються програми дефрагментації файлів. При цьому паралельно виявляються дефектні ділянки диску. Таку роботу можна провести за допомогою програми Speedisk.exe.

Логічні помилки трапляються в результаті збоїв у роботі обчислювальної системи. Якщо дефектний сектор належить деякому файлу, то ОС нездатна опрацювати такий файл, і він вважається втраченим. Для пошуку логічних помилок та відновлення втрачених файлів використовується програма Ndd.exe (Norton Disk Doctor).

Іноді в результаті збоїв в роботі обчислювальної системи на дискові можуть з’являтись так звані “втрачені” сектори. Це ділянки диска, які не належать жодному з файлів, але помічені операційною системою, як зайняті. Для виявлення таких ділянок використовується програма Chkdsk.com.

Програми-архіватори призначені для опрацювання комп’ютерних архівів. Архівний файл (архів) являє собою файл, у якому дані за рахунок перекодування займають менший об’єм. Комп’ютерні архіви використовуються при:

\xF0B7          передачі даних електронною поштою;

\xF0B7        збереженні копії особливо цінних даних;

\xF0B7        більш економному використанні зовнішніх носіїв інформації.

Основними операціями з архівами є:

\xF0A8     створення архівів;

\xF0A8     доповнення архівів;

\xF0A8     витяг файлів з архіву, у тому числі і вибірковий;

\xF0A8     перегляд вмісту архіву;

\xF0A8     створення архіву, що саморозпаковується;

\xF0A8     створення архіву з паролем.

Основними характеристиками архіваторів є:

Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Коментарі до даного документу
Додати коментар