/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Авіакатастрофи. Рятування людей. Ознаки і правила поведінки людей, Детальна інформація

Тема: Авіакатастрофи. Рятування людей. Ознаки і правила поведінки людей
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1500
Скачати "Реферат на тему Авіакатастрофи. Рятування людей. Ознаки і правила поведінки людей"
Сторінки 1   2   3  
\x0153

\x00A8

\x6100\x0324

\x2403\x0F03\x4B84\x1200\x6864\x0101\x5E00\x4B84\x6100\x0324

полетіли в гущу натовпу. У смертельному пеклі, охоплені вогнем та клубами диму, опинились десятки людей, серед яких багато дітей.

11 липня 2003 року поблизу с. Осиково (Донецька обл.) під час проведення авіаційних хімічних робіт над сільськогосподарськими угіддями ТОВ "Чапаєвець" упав вертоліт "Мі-2" (екіпаж - 1 пілот, власник - приватна авіаційна компанія "Скіф-Авіа", м. Донецьк). Внаслідок падіння постраждав пілот вертольота. У важкому стані він госпіталізований у центральну районну лікарню. Вертоліт зруйнований цілком. Попередня причина події - відмова двигуна.

У липні 2002 року сталася жахлива катастрофа: у небі над Німеччиною зіткнулись два літака--"Боїнг-737" і російський Ту-154. Всі пасажири і екіпаж загинули. Російський пілот виконав команду знизитися через 25 секунд після її отримання. Однак, на думку ряду експертів, до цього часу на «Боїнгу» могла спрацювати система раннього попередження про зіткнення, внаслідок чого цей літак автоматично знизився і знову виявився на одному рівні з «Туполєвим». Тим часом російські телеканали повідомили з посиланням на західні ЗМІ, що один із пілотів «Боїнга» ніби не раз говорив про своє бажання загинути в авіакатастрофі. Але безперечним фактом є те, що авіакатастрофа в небі над Німеччиною сталася з вини диспетчерів.

Заходи по рятуванню людей в нашій країні

Президент України Леонід Кучма підписав Указ "Про вдосконалення єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку, рятування та організації захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій". Документ видано з метою вдосконалення єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку, рятування та організації захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій. Глава держави постановив погодитися з пропозицією Кабінету Міністрів України про утворення у складі Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби на базі Головного центру координації авіаційних робіт з пошуку і рятування.

Указом визначено, що основними завданнями Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби є:

- реалізація державної політики щодо вдосконалення єдиної державної системи проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування;

- організація та забезпечення авіаційних пошуково-рятувальних робіт всіма наявними силами і засобами Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення, а також силами і засобами інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, налагодження їх взаємодії;

- розроблення напрямів єдиної технічної політики у сфері вдосконалення сил і засобів, що використовуються для виконання пошуково-рятувальних робіт.

Правила поведінки людей

Дотримання правил безпеки членами екіпажу та пасажирами, а також всіми наземними підрозділами, значно зменшує ризик потрапляння в надзвичайні ситуації.

не можна проходити в заборонені службові приміщення;

треба дотримуватися правил знаходження у літаку;

не можна провозити паливні матеріали і зброю;

виконувати всі вимоги капітана та персонала літака під час перельоту;

не можна палити.

Деякі рекомендації щодо правил поведінки при пожежах

У кожному літаку з тих чи інших причин може виникнути пожежа. Тому кожен пасажир повинен знати правила поведінки при пожежах. Адже, саме із-за них чосто виникають авіакатастрофи.

при пожежах треба остерігатися високої температури, задимленості і загазованості, вибухів, падіння обладнання літака і аеродромних будівель, провалів у прогорілу підлогу або грунт;

перед тим, як увійти в палаюче приміщення, треба накритися з головою вологим простирадлом, плащем, шматком тканини тощо;

при гасінні пожежі використовуйте вогнегасники, воду, пісок, простирадла та ін. Засоби.

слухати вказівки відповідного персоналу і не панікувати! Пожежі часто супроводжуються вибухами. Вони виникають на об’єктах, які виробляються вибухонебезпечні та хімічні речовини. При горінні багатьох матеріалів утворюються високотоксичні речовини, від дії яких люди гинуть частіше, ніж від вогню.

З історії відомі випадки, коли літаки приземлялися на воду (море, океан) і люди мусили триматись у холодній воді. Тому треба знати деякі правила:

щоб уповільнити переохолодження організму і збільшити шанси на виживання при низьких температурах води, необхідно голову тримати якомога вище над водою тому, що 50% всіх тепловитрат організму припадає на голову. Утримувати себе на поверхні води треба так, щоб мінімально витрачати фізичні зусилля.

Перебуваючи на рятувальному плоті, шлюпці чи в воді, людина повинна намагатися подолати паніку, розгубленість, вірити в те, що її врятують. Така поведінка в екстремальних ситуаціях збільшує шанси людини на виживання.Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар