/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Віра у себе з точки зору сучасної психології, Детальна інформація

Тема: Віра у себе з точки зору сучасної психології
Тип документу: Реферат
Предмет: Психологія
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1282
Скачати "Реферат на тему Віра у себе з точки зору сучасної психології"
Сторінки 1   2   3  
Людина з позитивним мисленням досить добре підготовлена до життєвих випробувань, звичайно упевнено дивиться в майбутнє. Вона об'єктивно оцінює себе і свої можливості і якщо помічає в собі відсутність якихось талантів, то не дуже засмучується, а просто переключається на ті сфери діяльності, в яких здібності її можуть розкритися краще. Це оптиміст, який завжди досягає поставленої мети. Він щиро вірить в успіх, і в цьому вся справа настроєна на перемогу підсвідомість лише виконує закладену в неї програму. Такі люди, як правило, щасливі: вони легко переживають невдачі, всією душею радіють успіхам і надійно захищені від невротичних захворювань.

Негативне мислення (негативний спосіб думок) призводить до прямо протилежних результатів: породжує тривогу й невдоволення, фрустрації та озлобленість, створюючи тим самим підґрунтя для різних хвороб. Негативіст боїться труднощів і не має мети, знає, що його в усьому переслідує невдача, і тому справді на неї приречений. Важко тягне він за собою протягом життя все зростаючий комплекс неповноцінності. Налаштована на поразку підсвідомість природно штовхає його від однієї поразки до другої. Негативіст в усьому вбачає загрозу і завжди очікує гіршого, і, як наслідок, це дає знати про себе значно частіше. Він постійно навіює собі, що зараз неодмінно станеться щось жахливе (літак, мабуть, розіб'ється!) або поринає в думки про щось вірогідне, значно перебільшуючи його негативні наслідки (я, напевно, втрачу роботу і тоді моє життя надовго залежатиме від соціальної допомоги).

За своєю суттю позитивне мислення - це віра в успіх. Зрозуміло, від вас не вимагається бути життєрадісним постійно, до того ж це неможливо. Потрібно просто зробити так, щоб упевненість у собі стала звичкою. Позитивізм - це не чародійна паличка, яка позбавляє нас від усіх проблем; від вас же вимагається терпіння, настирливість і володіння методами самотерапії. Не чекайте швидких успіхів, інакше будь-яка тимчасова невдача призведе до стресу і загальмує весь оздоровчий процес. Але вірте в кінцевий успіх: позитивне мислення - прямий шлях у нове, щасливе і здорове життя. Воно і при важкій хворобі діє іноді краще будь-яких ліків. Лікарі знають, як важко видужує песиміст і як блискуче виходить із найбезнадійніших ситуацій оптиміст.

Ще в давнину лікарі помічали, що хвороба частіше виникає у людей злих, заздрісних, запальних, а також похмурих, меланхолійних. Хворі думки, негативні емоції та переживання, затьмарене невіглаством хворе життя на Давньому Сході вважали основною причиною хвороби та передчасної смерті.

Великий римлянин, класик античної медицини К. Гален ще в другому столітті нашої ери стверджував, що в боротьбі за здоров'я на першому місці - вміння володіти своїми пристрастями.$

2

6

®

°

®

3Епіктет, великий філософ-стоїк, попереджав, що слід більше уваги приділяти усуненню дурних думок з голови, ніж усуненню "пухлин, які з'являються на нашому тілі".

Епіктет казав про це ще дев'ятнадцять століть тому, а сучасна медицина на всі 100 відсотків підтримує цю думку. Канадський лікар Г. Сельє наголошував: "Похмурі думки та емоції ослабляють нас, роблять хворими, а позитивні

- роблять нас сильними та здоровими". Німецький філософ В. Гумбольт говорив: "З часом хвороба розглядатиметься як перекручене мислення і хворіти буде соромно".

Але ж багато людей вважають позитивне мислення нереалістичним, бо таким чином позитивіст нібито просто хоче уникнути проблем, трагедій і безнадійності. Проте справа зовсім не в тому. Позитивне мислення характеризує ставлення до своїх проблем і проблем людства, а також сприяє їх вирішенню з допомогою конструктивних дій.

Багато людей з великою "легкістю" сприймають образи, негативні думки і обмірковують план помсти, поганьблення. Таке мислення, коли людина повністю віддається емоціям, називають патогенним, тобто мисленням, яке породжує хворобу, патологію характеру (асоціюється з негативним мисленням). Таке мислення перебуває під сильним впливом "тваринних" автоматизмів. Але якщо людина навчиться керувати своїм мисленням, контролювати емоції, потреби і бажання, то вона володітиме саногенним мисленням (таким, що народжує здоров'я), яке асоціюється з позитивним мисленням.

Несхожість між людьми з позитивним і негативним мисленням також можна продемонструвати на прикладі їх ставлення до склянки, наповненої водою до половини. Людина з негативним мисленням говорить, що склянка напівпорожня; людина з позитивним мисленням каже, що склянка напівповна.

Позитивне мислення дає змогу вам зібрати свої сили, подолати слабкість і обмеження. Воно допомагає зрозуміти, що ви народжені для великих справ, бо ПОЗИТИВНА СИЛА всередині вас може втілити в реальність будь-яку мрію. Вона допомагає зосередитися на доброму і дозволяє спрямувати основну увагу на згоду з собою, зі світом і людьми.

Сподіваючись на краще, ви генеруєте силу, яка притягає позитивне у ваше життя. Але ж потрібно зрозуміти одну річ. Позитивне мислення марне, якщо воно не призводить до позитивних дій. Думка, або психічна енергія, повинна бути перетворена в дію, або в кінетичну енергію. Кінетична енергія дії зміцнює позитивізм у підсвідомості.

При правильному застосуванні цей автоматичний механізм досягнення мети виявляє помилки, змінює курс і веде нас точно до наміченої цілі.

Таким чином, позитивне мислення характерне тим, що людина свідомо контролює свої думки (і не дозволяє укорінюватися негативним думкам),емоції (запобігає конкретними діями виникненню негативних емоцій). При цьому вірить у себе, в кінцевий успіх, залишається за будь-яких обставин оптимістом. Воно характерне, як правило, для позитивної Я-концепції особистості і певною мірою є звичкою.

Правда, в очах багатьох людей з'являється прямо-таки розчарування, коли здоровий глузд, який дається природою кожному, рекомендують використати, щоб позбавитись негативного мислення. Це їм здається надто простим і "ненауковим". Але ж подібні рекомендації дають помітні результати. А крім того, базуються на цілком науковому фундаменті.

Існують досить поширені погляди, що логічні міркування, наші свідомі думки не мають влади над підсвідомими процесами і механізмами, і для того, щоб змінити негативні переконання, почуття, емоції, звички, потрібно неодмінно "копати глибше", втручаючись у сферу підсвідомого.

Але ваш автоматичний механізм, підсвідомість, вільний від будь-яких емоцій. Підсвідомість функціонує, як комп'ютер, який не має своєї "волі" і завжди реагує згідно з вашими переконаннями, уявленнями. Вона створює необхідний настрій, прагнучи досягти мети, яку ви свідомо визначили. Працює ваш автоматичний механізм тільки з допомогою тієї інформації, яку ви закладаєте в нього у вигляді ідей, переконань, інтерпретацій і поглядів. "Контрольна кнопка" вашої підсвідомості - свідома думка. Саме завдяки свідомим роздумам, нехай не завжди логічним, а іноді й далеким від реальності, І у вас формуються моделі реагування, і тільки через роздум можна змінити ці небажані навички автоматичних відповідних дій, тобто через свідомо контрольоване мислення. Великі здобутки отримані останнім часом саме завдяки цьому в лікуванні неврозів. Справа в тому, що проблеми кожного хворого мають загальний знаменник, який полягає в тому, що хворий забув як, а мабуть, ніколи й не вмів контролювати своє теперішнє мислення таким чином, щоб воно давало радість.

Негативне мислення породжує негативні життєві обставини, які, в свою чергу, пригнічують мислення. Результат — безрадісне життя аж до депресії. На емоційному рівні гіркі почуття теж роблять внесок у подавлення духу і створюють постійний фронт поганої погоди у вашій душі. Це паралізує активність і позбавляє радості життя.

Звичайно ж таке існування вам не подобається. І тому краще звернутися до позитивного мислення, при якому не ігнорується неприємна частина життя, а усвідомлюється, що все існуюче добре, бо покликане лише служити вам і допомагати, особливо неприємні обставини (тільки правильно скористайтеся ними).

Мислити позитивно – перший крок до того, щоб стати позитивним. Слово “позитивний” означає: стверджувальний, вигідний, сприятливий, надійний, активний, цілком впевнений у собі – і це справді позитивне мислення. Усвідомлювати силу думки і використовувати цю силу, щоб упевнено досягати своєї мети, - ось що таке позитивне мислення. Таким чином, воно означає мислити в правильному напрямку та дотримуватися його свідомо, наполегливо, аж до самого успіху.

Як із позиції давньої, так і сучасної медицини хвороба загрожує людям – песимістам, які не вміють керувати ні своїми думками, ні своїми емоціями, постійно незадоволені своїм становищем і життям. Тому хвороба загрожує передовсім людям, які не володіють здатністю глибоко усвідомити своє становище, вороже ставляться до себе й оточуючих, “застряють” на негативних думках і емоціях; хворобливо реагують на оцінку себе іншими людьми; важко адаптуються до швидких змін життя; нестійким у ставленні до неприємностей, невдахам, украй стривоженим за помилки; схильним в усьому поступатися іншим. Але ж якщо наша уява подумки спроможна робити нас хворими, то з таким же успіхом вона може зробити нас і здоровими. Необхідно розуміти, що кожна наша думка викликає психофізіологічні процеси. Спрямовуючи свої духовні сили на позитивне уявлення про здоров’я, гармонію, радість, ви даруєте своєму тілу здоров’я. Орієнтація думок визначає ступінь здоров’я, ми ж у будь-який час можемо керуватися своїм “біокомп’ютером”, визначаючи спрямованість думок.

PAGE

Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар