/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Загальна характеристика податкової системи України, Детальна інформація

Тема: Загальна характеристика податкової системи України
Тип документу: Реферат
Предмет: Облік та аудит
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1336
Скачати "Реферат на тему Загальна характеристика податкової системи України"
Сторінки 1   2   3   4   5   6  
КОНТРОЛЬНА РОБОТА

з дисципліни “бюджетна система”

на тему:

Загальна характеристика

податкової системи України

ПЛАН

1. Поняття податкової системи України

2. Складові елементи податкової системи України

3. Види податків в Україні, їх місце в податковій системі

4. Проблеми і перспективи податкової системи України

Висновки

Використана література1. Поняття податкової системи України

Податкова система уявляє з себе сукупність податків, що стягуються в державі, форми та методи їх побудови, методи розрахунку податків та податковий контроль.

З іншого боку податкова система - це сукупність правових норм, що регулюють розміри, форми, методи і терміни стягнення податків і платежів, які носять податковий характер і необхідні державі для виконання її функцій. Вона ґрунтується на принципах гласності; загальності; обов’язковості; соціальної справедливості; фіскальної та економічної ефективності.

Комплекс податкових заходів істотно впливає на економічну діяльність господарюючих суб’єктів, стимулюючи економічну і  інвестиційну активність.

Практика свідчить, що наслідком збільшення ставок і маси стягнення державою податків завжди є збільшення інфляційних тенденцій. Збільшення маси або напрямів оподаткування призводить до зростання цін, або через скорочення попиту внаслідок зростання цін веде до погіршення фінансового стану господарюючих суб’єктів, що характеризується подальшим поглибленням кризи і спадом виробництва у загальноекономічному масштабі.

Іноді підприємства штучно утримують низькі ціни на свою продукцію з метою зниження абсолютної маси податків, - з одного боку; а з іншого - шляхом створення штучного дефіциту здійснювати кінцеву реалізацію своїх товарів за посередництва тіньових комерційних структур. В кінцевому підсумку спрацьовує ринковий механізм - споживач сплачує за продукт ринкову ціну. У той же час для держави стає безглуздим збільшення податків, оскільки основна маса прибутку привласнюється виробником і посередниками безконтрольно.

Система оподаткування в Україні уявляє з себе сукупність податків, зборів-платежів до бюджету та внесків до державних цільових фондів. що стягуються у визначеному порядку.

Сьогоднішній стан системи оподаткування в Україні можна охарактеризувати як процес створення основ. За відносно короткий термін було здійснено перехід до системи формування доходів бюджету на податковій основі, реформовано саму податкову систему . але оскільки ця система базується на системі доходів бюджету, заснованій на принципах значної централізації, на сучасному етапі гостро постає питання наповнення нових форм оподаткування ринковим змістом.

2. Складові елементи податкової системи України

Податки є формою фінансових відносин між державою і членами суспільства з метою створення загальнодержавного централізованого фонду грошових ресурсів, необхідних для здійснення державою її функцій.

Податки і збори - це обов’язкові платежі до бюджету і державних цільових фондів, що здійснюються платниками у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України.

Система оподаткування в Україні

Підсистема оподаткування юридичних осіб Внески до державних цільових фондів Підсистема оподаткування фізичних осіб

Загальнодержавні податки і збори Місцеві податки і збори

Загальнодержавні податки і збори Місцеві податки і збори

ПДВ Податок з реклами Пенсійний фонд Прибутковий податок з громадян Податок з реклами

Акцизний збір Комунальний податок Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ПДВ Готельний збір

Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Коментарі до даного документу
Додати коментар