/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Іван Франко і Коломия, Детальна інформація

Тема: Іван Франко і Коломия
Тип документу: Реферат
Предмет: Особистості
Автор: Брошко Ірина
Розмір: 0
Скачувань: 1300
Скачати "Реферат на тему Іван Франко і Коломия"
Сторінки 1   2  
1896 р. - Вийшла збірка "Зів'яле листя", що є вершиною інтимної лірики поета.

1898 р. - Однодумці Франка М.Павлик, В.Гнатюк, Н.Кобринська та ін. урочисто відзначили 25-ліття його літературної і суспільно-політичної діяльності. Вийшов "Спис творів І.Франка за перше 25-ліття його літературної діяльності 1874-98", складений М.Павликом.

.

0

D

\x00B8

\x00B8

гилі було відкрито тільки у 1933 р.До Коломиї І.Франко приїхав 1 березня 1880 р., де його зустріли О.Рошкевич та її чоловік В.Озаркевич. А 4 березня вранці письменник у супроводі Кирила Геника вирушив до Березево. Але в Яблунові жандармський пост затримав І.Франка і відправив до Коломиї, де його посадили в поліцейську камеру міської ратуші.

5 березня Франка зі Староства перевезли до тюрми окружного суду і помістили у камері №6, де він перебував до 26 червня. Тут письменник написав "Гімн", покладений на музику М.Лисенком, який став улюбленою піснею народу; "На суді"(30.04); "Вій, вітре, горою над сею тюрмою" (13,03) та ін.

Франка обвинувачували в захопленні соціалістичними ідеями, у причетності до замаху на війта села Москалівки, але за браком доказів він був визнаний невинним, про що сповістив президент Коломийського суду йому в камері. Однак 6 червня повітовий суд засудив письменника на 3 дні арешту за порушення паспортного режиму, і він сидів до 10 червня у повітовій тюрмі, а з 10 на 11 червня відбував арешт у міській ратуші. 11 червня під жандармським конвоєм, його відправили до місця народження. На волі письменник опинився лише 13 червня 1880 р. Не знайшовши взаєморозуміння з вітчимом Гринем Гавриликом, хворий І.Франко 15 червня покинув Нагуєвичі і повернувя до Коломиї, де прожив там "страшний тиждень в готелі", чекаючи на паспорт у Дрогобича і дозвіл піти в Нижній Березів. Тут 23 червня письменник написав 2 вірші: "Ой що в полі за димове", і "Моя любов".

Тут, у Коломиї, з'явилася на світ і новела "На дні", написана протягом трьох днів (17-20 червня). Письменник відтворив на папері картини, які бачив останніми днями. У листі до М.Драгоманова 26 квітня 1890 р. І.Франко писав:"Виславши за останні гроші написану повість "На дні", я жив опісля три дні трьома центами, найденими над Прутом на піску, а коли й тих не стало, я заперся в своїй кімнатці в готелю, і лежав в горячці й голоді, ждучи смерти, безсильний і знеохочений до життя. Один з моїх союзників (співв'язнів - П.А.), посланий К.Геником, спас мене від голодної смерти, та ще готельний слуга приносив мені іноді декілька ложок супу". 7 жовтня 1883 р. письменник приїздив до Коломиї на декілька годин до М.Павлика. 7 серпня 1884 р. Франко побував у Коломиї разом з гостями із Києва - письменником О.Кониським та студентом Київського університету Ф.Миколайчиком. Тоді Франко виступав у Коломиї перед студентами із закликом приступити за видання літературно-наукового журналу, а 2 лютого 1891 р. був присутній на першому народно-радикальному вічі.

29 жовтня 1893 р. Франко був у Коломиї на нараді представників радикальної партії з навколишніх повітів.

19 травня 1896 р. залі міської ратуші на вічі письменник закликав селян голосувати лише за тих кандидатів, які зобов'язуються захищати інетереси народу. І.Франко відвідав у Коломиї свою хвору дружину, яка лікувалася у домі знайомого лікаря В.Кобринського.

У Коломиї в 1922-1930 рр. жив син письменника - Петро Франко - інженер-хімік, педагог, письменник, співзасновник "Пласту".

У Коломиї впреше були надруковані твори І.Франка "Іван Вишинський" (1892), повість "Для домашнього вогнища" із присвятою Панасові Мирному (1893), брошура "Що таке поступ?" (1903) з критикою марксизму. "Поезії", "В поті чола" (1910), "Захар Беркут" (1919), "Перехресні стежки" (1929), "Мойсей" (1930).

Сторінки 1   2  
Коментарі до даного документу
Додати коментар