Інтернет, Детальна інформація

Інтернет
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1736
По цілому ряді технічних причин (в основному це апаратні обмеження) інформація, що посилається по IP- мережах, а розбивається на порції, називані пакетами. В одному пакеті звичайно, посилається від одного до 1500 символів інформації. Це не дає можливості одному користувачу монополізувати мережу, однак дозволяє кожному розраховувати на своєчасне обслуговування. Це також означає, що у випадку перевантаження мережі якість її роботи трохи погіршується для всіх користувачів: вона не вмирає, якщо її монополізували кілька солідних користувачів.

Одне з достоїнств Internet полягає в тому, що для роботи на базовому рівні досить тільки міжсіткового протоколу. Оскільки Ваші дані містяться в IP- конверт, то мережа має всю інформацію, необхідну для переміщення цього пакета з Вашого комп'ютера в пункт призначення. Тут, однак, виникає відразу кілька проблем.

По-перше, у більшості випадків обсяг інформації, що пересилається, перевищує 1500 символів. Якби пошта приймала тільки листівки, Вас би це, природно, розчарувало.

По-друге, може відбутися помилка. Поштове відомство іноді втрачає листа, а мережі іноді втрачають чи пакети ушкоджують їх при передачі. Ви побачите, що на відміну від поштових відділення Internet успішно вирішує такі проблеми.

По-третє, послідовність доставки пакетів може бути порушена. Якщо Ви послали по одній адресі одне за іншим два листи, то немає ніякої гарантії, що вони підуть по одному чи маршруті прийдуть у порядку їхнього відправлення. Така ж проблема існує й у Internet.

Протокол керування передачею (ТСР).

Для рішення згаданих вище проблем використовується «протокол керування передачею» (Transmission Control Protocol, TCP), що часто згадують разом із протоколом IP. Як варто було б надійти у випадку, якщо Ви хочете послати кому-небудь книгу, а пошта приймає тільки листа? Вихід один: вирвати з книги всі сторінки, укласти кожну в окремий конверт і кинути всі конверти в поштову скриньку. Одержувачу довелося б збирати всі сторінки (за умови, що жодне лист не пропав) і склеювати назад у книгу. От ці задачі і виконує ТСР.

Інформацію, що Ви хочете передати, ТСР розбиває на порції. Кожна порція нумерується, щоб можна було перевірити, чи вся інформація отримана, і розташувати дані в правильному порядку. Для передачі цього порядкового номера по мережі в протоколу є свій власний «конверт», на якому «написана» необхідна інформація . Порція Ваших даних міститься в конверт ТСР. Конверт ТСР, у свою чергу, міститься в конверт IP і передається в мережу.

На приймаючій стороні програмне забезпечення протоколу ТСР збирає конверти, витягає з них дані і розташовує їх у правильному порядку. Якщо яких-небудь конвертів немає, програма просить відправника передати їх ще раз. Після розміщення всієї інформації в правильному порядку ці дані передаються тій прикладній програмі, що використовує послуги ТСР.

Це, однак, трохи ідеалізоване представлення про ТСР. У реальному житті пакети не тільки губляться, але і перетерплюють зміни по дорозі через короткочасні відмовлення в телефонних лініях. ТСР вирішує і цю проблему. При приміщенні даних у конверт виробляється обчислення так називаної контрольної суми. Контрольна сума – це число, що дозволять приймаючому ТСР виявляти помилки в пакеті. Коли пакет прибуває в пункт призначення, що приймає ТСР обчислює контрольну суму і порівнює її з тією, котру послав відправник. Якщо значення не збігаються, то при передачі відбулася помилка. Приймаючий ТСР відкидає цей пакет і запитує повторну передачу.

Структура доменної системи.

Коли Internet розрісся, на жаль, розміри файлів теж збільшилися. Стали виникати значні затримки при реєстрації імен, пошук унікальних імен ускладнився. Крім того, на розсилання великого файлу на всі зазначені в ньому комп'ютери йшло би багато мережевого часу. Стало очевидно, що такі темпи росту вимагають наявності розподіленої інтерактивної системи. Ця система називається «доменною системою імен» (Domain Name System, DNS).

Структура доменної системи.

Доменна система імен являє собою метод призначення імен шляхом покладання на різні групи користувачів відповідальності за підмножини імен. Кожен рівень у цій системі називається доменом. Домени відокремлюються один від іншого крапками:

ux.cso.uiuc.edu

nic.ddn.mil

yoyodyne.com

В імені може бути будь-яке число доменів, але більше п'яти зустрічається рідко. Кожен наступних домен в імені (якщо дивитися ліворуч праворуч) більше попереднього. В імені ux.cso.uiuc.edu елемент ux – ім'я реального комп'ютера з IP - адресою.

Відділ cso є відділом університету штату Іллінойс (uiuc). uiuc входить у національну групу навчальних закладів (edu). Таким чином, домен edu містить у собі всі комп'ютери навчальних закладів США; домен uiuc.edu – усі комп'ютери університету штату Іллінойс і т.д.

Кожна група може створювати й змінювати усі імена, що знаходяться під її контролем. Якщо uiuc вирішить створити нову групу і назвати її ncsa, вона може ні в кого не запитувати дозволу. Усе, що потрібно зробити – це додати нове ім'я у свою частину всесвітньої бази даних, і чи рано пізно той, кому потрібно, довідається про це ім'я (ncsa.uius.edu). Аналогічним образом cso може купити новий комп'ютер, привласнити йому ім'я і включити в мережу, не запитуючи ні в кого дозволу. Якщо всі групи, починаючи з edu і нижче, будуть дотримувати правила, і забезпечувати унікальність імен, то ніякі дві системи в Internet не будуть мати однакового імені. У Вас можуть бути два комп'ютери з ім'ям fred, але лише за умови, що вони знаходяться в різних доменах (наприклад, fred.cso.uiuc.edu і fred.ora.com).

Легко довідатися, відкіля беруться домени й імена в організації типу чи університету підприємства. Але відкіля беруться домени «верхнього рівня» типу edu? Вони були створені, коли була винайдена доменна система.

№ Домен Використання

1. com Комерційні організації

2. edu Навчальні заклади (університети, середні школи і т.д.)

3. gov Урядові заклади (крім військових)

4. mil Військові установи (армія, флот і т.д.)

5. org Інші організації

6. net Мережні ресурсиКоли Internet стала міжнародною мережею, виникла необхідність надати закордонним країнам можливість контролю за іменами систем, що знаходяться в них. Для цієї мети створений набір двохбуквенних доменів, що відповідають доменам вищого рівня для цих країн. Оскільки ua – код України, то комп'ютер на території України може мати таке ім'я:

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes