/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Іван Мазепа та його епоха, Детальна інформація

Тема: Іван Мазепа та його епоха
Тип документу: Реферат
Предмет: Особистості
Автор: Заклецький Олександр
Розмір: 0
Скачувань: 1402
Скачати "Реферат на тему Іван Мазепа та його епоха"
Сторінки 1   2   3  
Сили були нерівними : Петро мав 50.000 вояків та 72 гармати , шведів було не більше 25.000 , а більша частина їх артилерії загинула під Лісною , крім того бракувало набоїв , військо було втомлене та деморалізоване .

Карл збирався почати наступ 29 червня , але почувши , що Петро збирається наступати 28 , вирішив наступати 27 , передавши командування генералові Реншільду . Війська Мазепи стояли біля села Пушкарівки та захищали шведів від обходного маневру .

На світанку 27 червня шведи почали наступ на земляні укріплення , які не змогли здобути , тоді вони спробували обійти ці укріплення — і знову невдача , тоді вони відступили до Будищенського лісу , перешикувались там та почали рішучий наступ о 9-й годині , але тут відбулася катастрофа : гарматне ядро розбило ноші у яких знаходився поранений Карл XII , він сідає верхи на коня , але коня під ним вбивають і його виносять непритомним з бою . Шведи відступають . залишають табір та масу полонених .

Перемога Петра була несподіванкою навіть для нього . Сп’янілий успіхом він на деякий час забуває про Мазепу та Карла . А вони 30 Червня дійшли до Перволочної ,намагаючись переправитися на правий берег Дніпра , але майже всі човни було знищено . Тільки Карл XII , Мазепа та невелика частина війська встигли переправитися , а 16.000 славетної піхоти Карла та 28 гармат під командою генерала Левенгаупта здалися кінноті Меньшикова та Скоропадського . Армія Карла практично перестала існувати . Це була величезна катастрофа для України та Швеції .

: липня 1709 року Мазепа і Карл XII були в Очакові , а 1 серпня перейшли до Бендер , де турецький уряд призначив їм місце перебування . З Мазепою були тільки Орлик з родиною та кілька старшин .

Гетьман прибув до Бендер вже зовсім хворий , не вставав з ліжка . Карл ще сподівався на продовження війни , чекав нових військ із Швеції . Мазепа вірив у можливість укласи коаліцію поти Москви .

21 вересня 1709 року помер Іван Мазепа , поховано його було з початку біля Бендер , а потім перенесено до манастиря в Галаці . Але навіть після смерті жили ще ідеї вільної України . І доказ тому — славетна конституція Пилипа Орлика , що стала примірником демократичної конституції для усього світу .

Література :

Наталія Полонська-Василенко «Історія України» Київ «Либідь» 1993 рік

«Гетьмани України»Київ 1991 рік

Михайло Грушевський « Історія Ураїни» Київ—Львів 1913

Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар