Вигодовування і харчування у різні вікові періоди здорових дітей, Детальна інформація

Вигодовування і харчування у різні вікові періоди здорових дітей
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Медицина, БЖД
Автор:
Розмір: 15.7
Скачувань: 2900
відповідність енергетичної цінності харчового раціону добовим енерговитратам школярів;

збалансоване співвідношення харчових речовин у раціоні при співвідношенні білків, жирів, вуглеводів як 1:1:4 (враховуючи особливу потребу організму, що росте, в незамінних чинниках харчування, слід витримувати в білках і жирах співвідношення компонентів тваринного і рослинного походження);

широкий асортимент продуктів: різноманітні м’ясі, рибні, молочні, хлібні, круп’яні страви, овочі, фрукти, необхідні для забезпечення хімічного складу раціону;

правильна кулінарно-технологічна обробка продуктів з метою збереження біологічної і харчової цінності, високих органолептичних властивостей страв і високої засвоєності харчових речовин.

Важливе значення має надходження з їжею вуглеводів, що відіграють істотну роль у забезпеченні організму дітей енергією. Тому в харчуванні дітей необхідно приділяти неабияку увагу якісному складу вуглеводів.

Під час розвитку організму потреба школярів у багатьох вітамінах безперервно зростає (тіамін, рибофлавін, піридоксин, ціанокобаламін, фолацин, ніацин, аскорбінова кислота, ретинол, токофероли, ергокальциферол).

Потреба школярів і у мінеральних речовинах порівняно висока у зв'язку з інтенсивним ростом і формуванням скелета. Для процесів кістково творення сприятливим вважається співвідношення кальцію і фосфору. 60-80% вмісту кальцію має забезпечуватися за рахунок молока і молочних продуктів. Інші мінеральні речовини (калій, магній, залізо і мікроелементи – мідь, кобальт, цинк) надходять в організм у достатній кількості з продуктів тваринного і рослинного походження.

Набір продуктів шкільного віку: молоко і молочні продукти, сир напівжирний, сметана, сир твердий, м'ясо, риба, яйце, хліб пшеничний, житній, борошно пшеничне, макаронні вироби, крупи, бобові, цукор і кондитерські вироби, масло вершкове, олія, картопля, овочі, фрукти свіжі чи сік, сухофрукти, кавовий напій, чай, дріжджі, желатин, сіль.

Школярі мають одержувати 5-разове харчування.

Режим харчування:

7.00-7.30 - 1-й сніданок - 15% (чай, хліб з маслом)

11.00-11.30 - 2-й сніданок - 20% (каша, кавовий напій)

14.00-14.30 - обід - 35% (салат, суп, м’ясна котлета, гарнір, компот, хліб)

16.30-17.00 - підвечірок - 10% (кефір, печивом)

19.30-20.00 - вечеря - 20 % (овочева страва, хліб, чай)

таким чином дотримування цих процесів свідчить про те, що питання вигодовування та харчування дітей є дуже важливою проблемою в плані нормального росту та розвитку підростаючого покоління і тому не тільки медичним, але й державним завданням, яке треба раціонально вирішувати.

Використана література:

Журнал: Дитяче харчування та засоби догляду за малюками в Україні.

Виданий: Міністерство охорони здоров'я України, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології, АМН України, 1999 р.

Підручник: Медицина дитинства, Г.Р.Акопян, Ю.Г.Антипкін, Київ „Здоров’я”, 1994р.PAGE

PAGE 5

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes