Основні принципи догляду за хворими дітьми, Детальна інформація

Основні принципи догляду за хворими дітьми
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1026
Якщо клізма робиться з допомогою кружки Есмарха, то в кружку наливають рідину, потім, відкривши кран витісняють повітря із трубок. Заповнивши таким чином трубку рідиною, кружку підвищують на штативі. Наконечник змазують вазеліном і вводять у пряму кишку на 4-5 см. Після введення наконечника кружку піднімають на 40-50 см і відкривають кран. Поступово віднімаючи кружку, добиваються введення потрібної кількості рідини.

Для розслаблюючих клізм використовують масляні і гіпертонічні.

При масляних вводять рослинні масла чи вазелінове масло в кількості 30-50 мл з допомогою груші. Масло вводять швидко. Звільнення кишечника через 10-11 год. Грушу після використання промивають гарячою водою з содою і кип’ятять.

Гіпертонічну клізму роблять при запорі атонічного походження.

Використовують 10% р-н хлориду натрію. Перед введенням розчин підігрівають і вводять 25-50 мм з допомогою грушевидного балона.

Лікувальні клізми для місцевої дії використовують для зменшення подразнення, запалення за живлення ерозій, знищення чи виведення паразитів.

З допомогою таких клізм вводять лужно-масляні розчини, буру, різні, медик.дезинфікуючі і в’яжучі речовини.

Ці клізми роблять через 20-30 хв. після дії очисної клізми. Об’єм лікарських речовин для місцевої дії – 50-100 мл. Проводяться вони з допомогою груші і великого шприца з резиновим наконечником. Лікарські р-ни вводять теплими. Після введення ягодиці тримають зімкнутими на протязі 10-15 хв.

З допомогою поживних клізм вводять р-ни амінокислот, глюкози. Перед поживною обов’язково проводять очисну клізму.

КОМПРЕСИ

В педіатричній практиці використовують місцеві компреси, які поділяються на холодні, гарячі, зігріваючі.

Холодні компреси знижують t тіла на місці прикладання зменшують кровотечі і біль. Використовують при забоях, місцевих гострих запальних процесах, планових крототечах, головному болю внаслідок інтоксикації.

Техніка накладання холодних компресів: марлеву тканину, зложену в декілька шарі, змочують в холодній воді, потім накладають на 3 хв. Не рекомендується притримувати руками, так як він нагрівається. Через 3 хв. покладають інший.

Гарячі компреси зігрівають тканини, покращують кровообіг на місці прикладання. Використовують при спазматичних болях в жовчних шляхах, кишечнику, при болі в м’язах, суглобах, по ходу великих нервових стовпців. Щільну тканину, змочену в гарячій воді (60-70оС) відтискають і накладають на декілька хвилин на потрібне місце, зверху прикривають компресним папером чи клейонкою і витою або тепло непроникаючою тканиною.

Зігріваючі компресами зменшують тепловіддачу і випаровування на місці прикладання. Використають при гострих і хронічних запальних процесах. Протипоказання: ссадини, фурункули, карбункули на місці прикладання компресу. Не використовують на грудну клітку у дітей раннього віку (утруднюють дихальні рухи).

Зігріваючий компрес складається з 3 шарів: марші відповідно чи вощаного паперу і ще більшого розміру шматок погано проводячої тканини тепло. Перший шар змочують теплою водою чи етиловим спиртом, віджимають і акуратно покладають на потрібну ділянку тіла, зверху прикривають другим і третім шаром. Компрес прибинтовують.

Компрес на шию (горло) робиться при ларингітах, фарингітах, трахеїтах, ангінах, загостреннях хронічного тонзиліту. Компрес на вухо – при отитах. При цьому компресі вушну раковину не прикривають двома внутрішніми шарами, але закривають завнішнім шаром.

ГІРЧИЧНИКИ

Гірчичники використовують при гострих респіраторних захворюваннях. Накладаються на шкіру грудної клітки. Перед використанням їх змоклою водою і прикладають до шкіри стороною покритою гірчицею. Після рівномірного почервоніння шкіри їх знімають, шкіру протирають м’яким сухим полотенцем. У дітей першого року життя між гірчичниками і шкірою прокладають лист папірусного паперу, щоб не було сильного подразнення шкіри.

Гірчичні обгортання.

Основним показанням є пневмонія. Спочатку готують розчин гірчиці (2 ст. л. гірчиці розводять в стакані гарячої води і розмішують). Кусок пепінки змочують цим розчином, відтискають і накладають навколо навколо. Ці клітки чи на хвору сторону. Зверху дитину закутують в суху простинь чи одіяло. Через 5 хв. вугол пеленки при піднімають і в визначають реакцію шкіри. При рівномірному почервонінні її пеленку чи кусок тканини знімають, шкіру протирають вологим полотенцем. Змоченим теплою водою, після чого насухо витирають. Дитину добре закутують. Довжина гірчичного обгортання не більше 20 хв. в залежності від реактивності.

Ніжні гірчичні ванни.

Дані ванни використовують при гострих респіраторних захворюваннях з масивним виділенням слизу. У відро чи інший глибокий посуд наливають 10-12 л гарячої вони, в яких розчиняють 10-0 г сухого гірчичного порошу і добре розмішують. Процідивши воду до 40-30 хв. Після цього полощуть теплою водою і насухо витирають. Під час процедури дитина сидить, накрита одіялом.

БАНКИ

Дітям грудного віку ставити банки не ставити банки не рекомендується.

Показання: трахеронхіти, пневмонія, плеврити.

Протипоказання: захворювання шкіри в місцях примінення банок, гемероген діатез. Шкіра дитини повинна бути чистою, злегка змазаною вазеліном. Дитина знаходиться в ліжку. На дерев’яну палочку накручують вату, яку після цього змочують спиртом і злегка відтискають. Флакон зі спиртом відкладають в сторону, Змочену спиртом вату підпалюють. В ліву руку беруть банку. Швидким рухом полум’я вносять всередину банки, забирають і тут же щільно, всією поверхнею окружності банки прикладають до тіла.

При внесенні полум’я в банку не потрібно затримуватися в горловині банки, щоб не розігріти її краї і не викликати опік у дітей. Банки залишають не більше як 7 хв.

Знімають банк так, щоб не причинити болю. Для цього банку одною рукою злегка нахиляють в сторону, і другою з протилежної сторони надавлюють на шкіру у самого краю банки. В щілину, яка утворилась. Проникає повітря, і банка відстає від шкіри.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes