/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини, Детальна інформація

Тема: Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини
Тип документу: Реферат
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 2450
Скачати "Реферат на тему Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини"
Сторінки 1   2   3   4   5  
Джрдж Бернард Шоу.

ВСТУП

ЩО ТАКЕ НЕЙРОЛІНГВІСТИЧНЕ ПРОГРАМУВАННЯ?

Нейролінгвістичне програмування, або скорочено НЛП - це мистецтво і наука про досконалість, результат дослідження того, як видатні люди врізно манітних областях діяльності досягали своїх видатних результатів. Цими коммунікативними вміннями може оволодіти кожний, хто хоче підвищити свою особисту і професійну ефективність.

НЛП - це модель того, як окремі люди структурують свій унікальний життєвий досвід. Це лише один з багатьох засобів розуміння і організації фантастично складної і тим не менше прекрасної системи людських думок і комунікації.

НЛП представляє певну позицію світорозуміння і засіб існування в цьому світі, що не можуть бути викладені в одній книзі, але поняття про які можна отримати шляхом читання між рядків. Задоволення від прекрасного музичного твору виникає від прослуховування цього твору, а не від того, що ми прочитаємо ноти. НЛП - річ практична. Це набір моделей, вмінь і технологій для того, щоб мислити і діяти ефективно в цьому світі. Мета НЛП - бути корисним, поширювати ваші вибори і робити життя кращим. Найважливішими питаннями про те, що ви знайшли для себе в тій книзі, є: "Чи це корисно? Чи це працює?" Знайдіть те, що виявляється корисним, і те, що працює, випробувавши це на собі. Важливіше виявити, де це НЕ працює, і змінювати це до тих пір, доки воно не стане працювати. В цьому дух НЛП.

Краще пережити НЛП самому. Тому читайте меню, і якщо вам сподобається те, про що ви прочитали, спробуйте саму страву.

Так що ж це таке - НЛП? НЛП - це мистецтво і наука про особисту майстерність. Мистецтво, тому що кожний вносить свою унікальну індивідуальність і стиль в те, що він робить, і це неможливо відобразити в словах або технологіях. Наука, тому що існує засіб і процес відкриття паттернів, видатними особистостями в будь-який області для досягнення видатних результатів ,що використовуються. Цей процес називається моделюванням, і виявлені з його допомогою паттерни, вміння і техніки знаходять все більш широке застосування в консультуванні, утворенні і бізнесі для підвищення ефективності комунікації, індивідуального розвитку і прискореного навчання.

Чи траплялося вам зробити що-нибудь настільки вишукано і ефективно, що ви навіть самі собі здивувалися? Чи було так, щоб ви справді захоплювались тим, що зробили, і дивувалися тому, як ви це зробили? НЛП показує вам, як зрозуміти і змоделювати ваш власний успіх з тим, щоб ви змогли мати значно більше таких моментів. Це засіб відкриття і розкриття вашого індивідуальної геніальності, засіб виявлення того кращого, що є в вас і в інших людях. НЛП - це практичне мистецтво, що дозволить добитися тих результатів, яких ми щиро прагнемо в цьому світі. Створюючи цінності для інших людей. Це - дослідження того, що створює відмінність між видатним і звичайним. Воно також залишає після себе цілий вєєр надзвичайно ефективних технік в області створення, консультування, бізнесу і терапії.

ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ.

НЛП виникло на початку 1970-х і стало плодом співробітництва Джона Гріндера, що був тоді асистентом професора лінгвістики в університеті Калифорнії в Санта Крузі, і Річарда Бендлера - студента психології в тому ж університеті. Річард Бендлер, крім того, дуже цікавився психотерапією. Вони разом вивчали дії трьох видатних психотерапевтів: Фріца Перлза, новатора психотерапії і засновника школи терапії, відомої під назвою гештальт-терапії, Вірджинії Сатір, незвичайного родинного терапевта, якій вдавалося дозволяти такі тяжкі родинні взаємовідносини, що інші родинні психотерапевти знаходили недопустими, і, нарешті, Мілтона Еріксона, всесвітньо відомого гипно-терапевта. Бендлер і Гріндер зовсім не збиралися відкривати нову школу терапії, вони лише хотіли визначити паттерни, що використовуються видатними терапевтами, і передати їх іншим. Їх не цікавили теорії, вони створювали моделі успішної терапії, що працювали на практиці і яким можна було навчитися. Троє терапевтів, яких вони моделювали, були індивідуальностями, що сильно відрізняються один від одного, і всі же вони використали напрочуд схожі основні паттерни. Бендлер і Гріндер розчинили ці паттерни, рафінірували їх і побудували вишукану модель, що може бути застосована в ефективній комунікації, особистій зміні, прискореному навчанні і, звичайно ж, в отриманні більшого задоволення від життя. Вони опублікували свої перші відкриття в чотирьох книгах, опублікованих в 1975-77 роках: "Структура магії" 1 і 2 тт. І "Паттерни", 1 і 2 тт. (дві книги про гіпнотичні техніки Мілтона Еріксона). Кількість літератури, що публікується по НЛП збільшується відтоді з зростаючою швидкістю. В той час Джон і Річард жили недалеко від Грегорі Бейтсона, англійського антрополога, автора робіт по комунікації і теорії систем. Наукові інтереси Бэйтсона були надзвичайно широкі: біологія, кібернетика, антропологія і психотерапія. Він добре відомий як автор теорії подвійного зв'язку в шизофренії. Його вклад в НЛП був надзвичайно великим. І напевно, тільки зараз стає цілком зрозумілим, наскільки він був глибоким. Починаючи з цих початковіх моделей. НЛП розвивалося в двох взаимодоповнюючих напрямках. По-перше, як процес відкриття паттернів майстерності в будь-який області людської діяльності. По-друге, як ефективний засіб мислення і комунікації, що практикується видатними людьми. Ці паттерни і вміння можуть бути використані самі по собі, але крім того можуть служити зворотним зв'язком в процесі моделювання, щоб зробити його ще більш могутнім. В 1977 році Джон і Річард провели серію надто успішних публічних семінарів по всій Америці. НЛП розповсюджується швидко: в Америці до нинішнього часу біля 100 тисяч людей в тій або іншій формі пройшли тренінги НЛП.

ОСНОВНА ЧАСТИНА

НАВЧАННЯ, ЗАБУВАННЯ І ПЕРЕВИВЧЕННЯ

Ми здатні свідомо ухопити лише дуже маленький шматочок з того обсягу інформації, що світ пропонує нам, несвідомо ми реагуємо і помічаємо значно більше, ніж усвідомлено. Наша свідомість надто обмежена і виявляється здатним зберігати сліди максимум семи змінних (або шматків інформації) в будь-який момент часу.

Поняття свідомого і несвідомого є центральними для розглядуваної моделі того, як ми навчаємось. В НЛП щось вважається свідомим, якщо це втеперішній момент усвідомиться як, наприклад, ця пропозиція прямо зараз. Несвідомим вважається те, що в нинішній момент не усвідомлюється. Навколишні звуки, що ви можете чути, були, певно, неусвідомленими до тих пір, доки ви не прочитали цю пропозицію. Спомин про те, як ви вперше побачили сніг,скоріш за все знаходиться поза вашою свідомістю.. Ми живемо в культурі, що підтримує переконання про те, що більшу частину того, що ми робимо, ми робимо свідомо. І тим не менше, більшу частину з того, що ми робимо, - і те, що ми робимо найкращим образом, ми робимо несвідомо.

Традиційною точкою зору є те, що навчання будь-якому досвіду містить в собі чотири стадії. Перша - неусвідомлене незнання. Ви не тільки не знаєте, як зробити щось, але ви також не знаєте, що ви цього не знаєте. Якщо ви ніколи не керували машиною, ви поняття не маєте про те, на що це схоже. Отже, ви почали навчатися керувати машиною. Незабаром ви виявляєте свої обмеження.

Це призводить вас на стадію усвідомленого знання (компетентності). Ви можете керувати машиною, але ви концентруєте на цьому всю свою увагу. Ви оволоділи умінням, але ще не оволоділи майстерністю. І, нарешті, метою ваших зусиль є неусвідомлене знання. Всі ті окремі навики, що ви з такою наполегливістю освоювали, плавно зливаються в одне ціле. Якщо ви будете практикувати щось достатньо довго, те ви досягнете цієї четвертої стадії, тобто сформуєте звичку. В цей момент уміння стає неусвідомленим. Однак деякі звички можуть виявитися не досить ефективними для рішення нової задачі. Наші фільтри можуть не пропустити яку-нибудь важливу частину інформації, що виявиться істотної для включення необхідної звички.

Те же саме відбувається при навчанні НЛП. У нас вже є Уміння спілкуватися і навчатися. НЛП пропонує рафінувати ваші Вміння і дає вам більше виборів і більше гнучкості в їхньому використанні.

Чотири стадії научения:

1. Неусвідомлене незнання

2. Усвідомлене незнання

3. Усвідомлене знання

4. Неусвідомлене знання

Процес забування - це перехід від п. 4 до п. 2. Процес перенавчання це перехід від п. 2 назад до п. 4, але вже з більшою кількістю виборів.

ТРЕНІНГ

Як часто вам доводилось чути висловлювання типу "У неї блискуче майбутнє" або "У нього було яскраве минуле"? Подібні вирази - це більш, ніж метафори. Вони є точними описами засобу мислення що говорить; ці описи є ключем до пізнання того, як корисним образом змінювати структуру вашого власного досвіду. Наприклад, прямо зараз відзначте, як ви малюєте для себе картину належної вам приємної події, а потім зробіть цю картину яскравішою і помітьте, як змінюються ваші відчуття. Коли ви збільшуєте яскравість цього зображення, ви сильніше "прагнете "до' нього? Більшість людей сильніше реагують на більш яскраві картини; деякі сильніше реагують на більш тусклі зображення. Тепер возьміть приємний спомин з свого минулого і буквально зробіть кольори яскравішими і контрастнішими. Як наявність "яскравого минулого" міняє інтенсивність вашої реакції на нього? Якщо, розфарбовуючи свій спомин в більш яскраві кольори, ви не помічаєте різниці в відчуттях - спробуйте побачити його в чорно-білому варіанті. В той час як зображення втрачає свій колір, ваша реакція, скоріше всього, стає слабішою. От ще одне типове вираження:" Додайте трохи світла в своє життя". Подумайте про інший приємний спомин, і буквально осипте цей образ маленькими осяйними зірочками - і зверніть увагу, як це впливає на вашу емоційну реакцію. (От про що знають фахівці по рекламі і дизайнери одягу з блискучими деталями). "Залиште своє минуле позаду" - звичайна порада з приводу неприємних подій. Виберіть спомин, що все ще змушує вас погано себе почувати, - а потім відзначте, де ви його зараз бачите і наскільки далеко від вас розміщене зображення. Можливо, воно знаходиться перед вами, досить близько. Тепер візьміть цей образ і фізично відсуньте його далеко за себе. Як це міняє ваше відношення до цього спомину? Такі деякі, самі вхідні, приклади простоти і сили нових паттернів НЛП - "субмодальностей", розроблених Річардом Бендлером за останні декілька років. Однією з самих ранніх моделей НЛП була ідея "Модальностей" або "Репрезентативних систем". Ми думаємо про будь-яку подію, використовуючи репрезентації в системах сприймання - зорові (образи), слухові (звуки) і кінестетичні(відчуття). В останні десять років на більшості НЛП-ТРЕНИНГОВ преподано безліч різноманітних, швидких і практичних засобів використання цього знання про модальності для зміни стану і поведінки. Субмодальності - це більш дрібні елементи всередині кожної модальності. Наприклад, деякими з зорових субмодальностей є яскравість, колір, розмір, відстань, розташування і фокус. Знання про субмодальності відкриває ціле царство засобів зміни, ще більш швидких, простих і конкретних.

МОЖЛИВОСТІ НЛП

НЛП пропонує концептуальне розуміння, міцно засноване на інформатиці і комп'ютерному програмуванні - однак ще більш ретельно прискорене в спостереженні живого людського досвіду. Все, що є в НЛП, може бути перевірене безпосередньо вашим власним досвідом або спостереженнями за іншими людьми. Нові субмодальні техніки, описані і що викладаються в цій книзі, є навіть більш швидкими і потужними засобами особистої зміни, ніж більш ранні засоби НЛП. Існують тільки три головні модальності, але всередині кожної з них багато субмодальностей. Субмодальності - це в буквальному розумінні засоби, якими наш мозок сортує і кодує досвід. Субмодальні техніки зміни можна використати для безпосередньої модифікації програмного забезпечення людини - тих засобів, якими ми думаємо про свій досвід і як ми реагуємо на нього.

НЛП - це ясна і ефективна модель людського внутрішнього досвіду і комунікації. Використовуючи принципи НЛП можна описати будь-яку людську активність надто детальним образом, що дозволяє виробляти легко і швидко глибокі і тривкі зміни цієї активності.

От деякі з речей що ви зможите навчитися робити:

Сторінки 1   2   3   4   5  
Коментарі до даного документу
Додати коментар