/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Єгипет раннього царства, Детальна інформація

Тема: Єгипет раннього царства
Тип документу: Реферат
Предмет: Всесвітня історія
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1593
Скачати "Реферат на тему Єгипет раннього царства"
Сторінки 1   2   3  
Швидше за все єгипетська народність склалася в процесі змішання раз-особистих племен північно-східної Африки, а можливо також, і деяких племен, що згодом жили в передній Азії. Якщо судити по зображеннях, що дійшли до нашого часу, і кістковим останкам, древні єгиптяни були людьми міцної статури. Колір їхньої шкіри був смаглявий, а волосся чорне і гладке.

Давньоєгипетська мова складає особливу групу в рамках семито-хамитськой родини мов. Більше всего вивчені взаємини древнеегипетського мови із семитическими мовами, а найменше - з іншими схожими йому групами мов, а саме з берберськими і кушитськими.

Виникнення держави в Єгипті

Щоб долина Нілу перетворилася в одну з плодовитіших країн світу, було потрібно прикласти чимало зусиль. Виробництво кремінних знарядь у пер-вобитном Єгипті досягло дивної досконалості. Чимало цьому завдячували місцеві поклади каменю.

Дуже рано з'явилися в Єгипті і мідні знаряддя. Незважаючи на те, що в самому Єгипті родовища мідної руди дуже незначні, недалеко від долини Нілу - на Синайському півострові - знаходилися найбагатші поклади міді. Розробляти їхньої сталі вже в найглибшій стародавності.

В міру удосконалювання знарядь праці розвивалося і суспільство. Зрештою розвиток досяг такого рівня, при якому ставало можливим широке господарське використання могутньої природної сили - ріки. Людьми розподілялася рівномірно і вчасно надлишкова волога по поверхно-сти землі, усувалися безвіддя і заболоченность ґрунту.

У результаті праці багатьох поколінь країна була покрита мережею насипів, що відгороджували землеробські ділянки. Від Ніла до цих ділянок у високих наносних берегах були прориті протоки. Коли починалося повіддя, ділянки затоплялися. Коли ж вода просочувала ґрунт, відстоювалася і відкладала іл, її назад спускали в ріку.

У міру того як створювалася зрошувальна система, у первісних родоп-леменних громадах, що переходили до землеробства, ставали можливими бо-лее продуктивну землеробську працю і нагромадження продуктів понад не-обходжені для прогодування самих працівників. Це у свою чергу дозволило деяким людям - більш багатим і сильної - привласнювати велику частину добутків праці. Швидше за все, це були вожді племен і близькі до них лю-ди, що згодом і заволоділи засобами виробництва.

Про хід цих подій у Нільській долині ми можемо судити тільки предпо-ложительно, на підставі даних, відомих про життя інших народів.

Не викликає сумніву той факт, що в Єгипті подібний процес происхо-дил дуже рано, оскільки для водоспоруди й обробки мулистого ґрунту і для одержання з її досить високих врожаїв тут було достатнє і самих немудрих знарядь.

Як і в інших країнах, у Єгипті поступово руйнувалася родо-племінна спільність. На місці первісних громад з'являлися громади землевласників, що були об'єднані сусідством і спільною працею по підтримці зрошення.

D

D

ві джерела, що збереглися від різних періодів історії древнього Єгипту - а це літературні пам'ятники, написи на гробницях, храмах, царські написи, документи великих у тому числі царських, господарств, - ще не дають поки можливості простежити історію цієї сільської громади, що збереглися дані дозволяють припускати її існування протягом тисячоріч.

Саме працею членів громади будувалися грандіозні зрошувальні й інші спорудження древнього Єгипту.

Точну дату виникнення держави в Нільській долині установити важко. Справа в тім, що предсталяется дуже проблематичним звести воєдино свідчення різних древніх пам'ятників - багато хто з них із працею подда-ются тлумаченню, з непрямими натяками пізніших письмових источни-ков.

Між кам'яним і розвитої мідними віками лежала тривала пере-ходная пора, у яку мідні знаряддя суперничали з кам'яними чи начина-ли переважати. Коли ж повсюдно взяли гору мідні знаряддя, у Єгипті уже відбувався процес додавання держави.

Як установили вчені, у часи, що передували утворенню об'єднаної держави, Єгипет розпався на кілька десятків окремих областей. По гречески ці області називалися номами. У пізніші часи вони мали кожна по головному місту, а також своїх місцевих богів.

У наступні періоди історії Єгипту номи не раз намагалися відокремитися.

У більш пізні часи постійно розмежовувалися дві половини держави - верхньоєгипетська і нижньоєгипетська, а в особі фараона з'єднувалися два володарі - верхньоєипетський і нижньоєипетський.

Це говорить про те, що в стародавності існували в Єгипті два роздільних царства - Нижнє і Верхнє.

До нашого часу збереглися уламки давньоєгипетського літопису, який був висічений на камені приблизно в середині ІІІ тисячоріччя до н.е. Судячи з них, у літописі перелічувалися египетські царі і від часу їх царювання малися погодні записи. Необхідно відзначити, що єгипетські царі називалися фараонами. Ім'я і титул єгипетського царя були священними, тому царя уникали називати по імені без особої до того потреби. Із середини ІІ тисячоріччя єгиптяни називали царя: “Пер-Ао” - "великий будинок", відкіля відбувається видозмінене слово "фараон".

Судячи з тих же уламкам давньогрецького літопису, перерахованим ца-рям передував, цілком ймовірно, ще в ІV тисячоріччі до н.е. довгий ряд царів, що володіли як областями Північного (Нижнього), так і Південного (Верхнього) Єгипту, для яких літопис не давав погодних записів.

Нажаль, ми не знаємо, скільки часу продовжувався ранній період в історії Єгипту. Виразно можна сказати, що близько 3000 р. до н.е. держава в долині Нілу вже існувала.

Точне літочислення давньоєгипетської історії також неможливо за недостатністю даних. Тому час найчастіше позначається не стільки сторіччями, скільки - умовно - династіями.

Древні списки фараонів поділялися на династії, і жрець Манефон, написавший близько 300р. до н.е. грецькою свій твір про історію Єгипту, нараховував до 30 династій фараонів.

Прийнято історію давньоєгипетського царства поділяти на кілька періодів - Раннє, Древнє, Середнє, Нове і Пізнє царства. До Раннього царства відносять І й ІІ династії за списком Манефона. Крім того, сюди ж відносять і напівзабутих давньоєгипетською традицією прямих попередників І дина-стии, тому що в часи їхнього правління класове суспільство і держава в Єгипті, швидше за все, уже склалося.

Звичайно царів цього часу називають стосовно манефоновским списків династій додинастическими царями.

Кам'яні і мідні знаряддя праці

Ремесла раннього царства

Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар