/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Давньокитайська медицина. Історія та сучасність, Детальна інформація

Тема: Давньокитайська медицина. Історія та сучасність
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1878
Скачати "Реферат на тему Давньокитайська медицина. Історія та сучасність"
Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Упор людини в виконані вправ цигун відбиває його силу волі і цілеспрямованість. Виконання вправ часинами чи без старання не може дати позитивних результатів. Якість виконання вправ цигун прямо діє на результати. Їх ціль – створення справжнього ци. Мати достатньо справжнє ци, означае мати відмінне здоровя. Створення істинного ци включає в себе три типи дії: перший тип – дихати основним і життевим ци , другий тип – підтримувати спокійний душевний стан, третій тип – тримати органи тіла в гармонії. Ці три способи дії мають ціль регуляцію фокусу думок, форми та дихання , які відомі як три основних фактора цигун.

Тіло людини має спеціальну систему, яка зв'язує його поверхню з внутрішніми органами та верхню частину тіла з нижнєю, а також з'єднує всі плотні й полі органи. Канали та коллатерали не представляють кровоносні судини чи нерви. Термін канал – жінь – має значення маршрут. Канали називаються також провідниками єнергії. Вони формують стовбурові лінії. Термін коллатерали – люо – має значення мережа. Коллатерали являються гілками каналів. Канали та коллатерали пронизують все тіло і паратворюють його в живу одиницю, органічний моноліт. Є дванадцять постійних каналів, які ведуть до плотних та полих органів. Їх природа виражається термінами інь та ян. Канали, які з'єднують пілотні органи і розміщенні вздовж внутрішніх сторін тіла, називаються каналами інь. Канали, які з'єднують полиє органи і розміщені вздовж наружних сторін тіла, називаються каналами ян.

В залежності з природою внутрішніх органів і маршрутами, по яким вони знаходяться, канали далі поділяються так: три канали інь руки, три канали ян руки, три канали інь ноги, три канали ян ноги. (див.мал 1). 12kanalov.bmp

Мал.1

Дванадцять каналів, зв’язаних з плотними і полими органами.

Три канали інь руки ідуть із груди через руку, зєднуя три канали Ян руки. Три канали Ян руки виходять з руки і йдуть через голову, з'єднуються з трьома каналами Ян ноги.

Три канали Ян ноги тягнуться із голови через ногу, з'єднуються з трьома каналами інь ноги. Три канали інь ноги йдуть із ноги через грудь, зєднуясь з трьома каналами інь руки. Канали інь зв’язані з плотними органами, а канали Ян з полими. Канали інь политних органів підтримують полие, а канали Ян полих органів живлять плотні; так формується шість пар зв'язків, об'єднуючих поверхню тіла з внутрішніми органами.

В давньосхідній медицині розрізняють плотні, полие і незвичайні органи.

П’ять плотних (паренхіматозних) органів: серце, печінка, селезінка – підшлункова залоза, легені, нирки. В ролі доповнювального до них прираховують перикард. Функція плотних органів – накоплення та зберігання життєвої енергії.

Шість полих органів: сечовий міхур, шлунок, товста кишка, тонка кишка, три частини тулуба, жовчний міхур. Функція полих органів – вироблення та транспортування поживних речовин.

Незвичайні органи це головний, спинний і кістковий мозок.Методи вправ цигун різні в різних школах і сектах. В Китаї вони приблизно поділяються на п’ять шкіл: таоітську, будийську, конфуціанську, медичну та боксерську школу.

Ці школи відрізняються між собою: таоіська практикує укріплення і тіла й розуму як свою основну ціль; метод будийської школи робить акцент на “утримання свідомості” ; конфуціанська школа підкреслює ”регуляцію свідомості”; для медичної школи в цигун основною цілю являється виліковування хвороб; боксерська школа робить упор на виховання сили індивідуума проти моральних нападок і атак ворога з ціллю самозахисту.

Не дивлячись на їх відмінності, всі методи виконання цигун не виходять за рамки трьох загальних видів: нерухомий цигун, динамічний цигун і динамикостатичний цигун. Всі вони включають в себе три аспекти тренувань – тренування свідомості, тренування дихання і тренування тіла.

Давньокитайська медицина тисячолітньою практикою, довела свою ефективність в сучасному суспільстві з успіхом використовується для лікування і попередження самих різних хвороб.

Література

1.Овечкін А.М. Основи Чжень-цзю терапії. Видавництво “Голос”, 1991. – 417 ст.

2.Мальскій І.С. Китайський лікувальний цігун.-СПб.,1994.-352 ст.

3.Китайська Цігун-терапія: Пер. з англ.. – М.: Єнерго-К 45 атоммінздат, 1991 – 208 ст.: іл.

4.Цан Минву, Сунь Хингуань. Китайська терапія цигун. – М., 1994.

5.Традиційна медицина. Віталій Іванович Іванов. – М., 1991.

6.Игловкалование. Под общей редакцией Хоанг Бао Тяу Ла Кунг Ниеп.

перевод с вьетнамского П. И. Алешина. – М.: “Медицина”, 1989.

7.Нгуен Ван Нги."Патогенез заболеваний. Диагностика и лечение методами традиционной китайской медицины: иглоукалывание, массаж и прежигание.".1992.

8.Рекомендации по применению точечного массажа.

"Ваше здоровье - в ваших руках".

9.Пальцы врачуют сердце.

"Восточная медицина: самомассаж точек "Чжень - Цзю - Сюэ" по китайской методике при вегтососудиытой дестонии ("невроз сердца") ".

PAGE

Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Коментарі до даного документу
Додати коментар