/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Банківська система, Детальна інформація

Тема: Банківська система
Тип документу: Реферат
Предмет: Економіка
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1019
Скачати "Реферат на тему Банківська система"
Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Висновок

Введення

Гроші - один з найбільших наших винаходів складають найбільш захоплюючий аспект економічної науки. "Гроші зачаровують людей. Через них вони мучаться, для них вони трудяться. вони придумують найбільш митецькі способи одержати їхній і найбільш митецькі способи витратити їх. Гроші - єдиний товар, якому не можна використовувати інакше, крім як звільнитися від них. Вони не нагодують вас, не одягнуть, не дадуть притулку і не розважать до тих нір, поки ви чи не витратите не інвестуєте їх. Люди майже усі зроблять для грошей, і гроші майже усі зроблять для людей. Гроші - це чарівна, повторювана, що змінюють маски загадка"'. Гроші, крім того, один з найбільш важливих розділів економічної науки. Вони представляють собою щось набагато більше, ніж пасивний компонент економічної системи, чим простий інструмент, що сприяє роботі економіки. Правильно діюча грошова система вливає життєву силу в кругообіг доходів і витрат, що уособлює всю економіку. Добре працююча грошова система сприяє як повному використанню потужностей, так і повної зайнятості. І навпаки, погано функціонуюча грошова система може стати головною причиною різких коливань рівня виробництва, зайнятості і цін в економіці, спотворити розподіл ресурсів.

Тут будуть розглянуті природа і функції грошей, а також інші основні інститути американської банківської системи. Існують методи, якими окремий комерційний банк і банківська система в цілому можуть змінити пропозицію грошей.

Наріжний камінь банківської системи

Давайте тепер звернемося до пропозиції грошей. Узагалі говорячи, усе, що в принципі прийнятно як засіб обігу, є гроші. Такі предмети, як китовий вус, щетина слонових хвостів, круглі камені, цвяхи, велика рогата худоба, пиво, сигарети, шматки металу, та й люди, грали в історії роль засобу обігу звертання. Як ми переконаємося, зараз зобов'язання держави, комерційних банків і інших фінансових заснувань використовуються в нашій економіці як гроші.

Паперові гроші

Паперові гроші, набагато більш значимі в кількісному відношенні, чим металеві, складають близько 25% грошової пропозиції в економіці. Усі 200 млрд. діл., чи біля того, паперових грошей представлені у формі банкнот Федерального резервного банку, тобто банкнот, що були випущені Федеральним резервним банком з дозволу конгресу. Кинувши швидкий погляд на будь-які американські гроші у вашому гаманці, ви заметете ліворуч на верху лицьової поверхні банкноти напис "Банкнота Федерального резервного банку" і знак Резервного банку ліворуч від напису в кружку.

Чекові внески і їхня еволюція

Збереження грошей на поточних рахунках одержало в США найбільше поширення, оскільки це і безпечно, і зручно. Дійсно, вам не прийде в голову набити конверт, скажемо, 4896,47 дол. у банкнотах і монетах і кинути в поштову скриньку, щоб заплатити борг; замість цього попросту виписується чек на дану суму і посилається поштою. Чек повинний бути індосируваний (підписаний на зворотній стороні) обличчям, що одержало по ньому наявні. Обличчя, що виписало чек, потім одержує його погашеним як завірену квитанцію, що підтверджує виконання зобов'язання. Оскільки видача чека також вимагає передатного підпису, чи крадіжка втрата чекової книжки не настільки трагічна, як утрата тієї ж кількості готівки. Крім того, у багатьох випадках більш зручно виписувати чек, чим транспортувати і підраховувати великі суми наявних. У силу всіх цих причин гроші безготівкового розрахунку стали основною формою грошей у нашій економіці. У доларовому вираженні 90% всіх угод здійснюються за допомогою чеків.

Може показатися дивним, що поточні рахунки є частиною грошової маси. Але це легко з'ясувати: чеки, що є не що інше, як засіб передачі власності на внески в банки й інші фінансові заснування, широко використовуються як засіб звертання. Крім того, такі внески можуть бути за вимогою негайно звернені в паперові і металеві гроші; чеки, виписані на ці внески, при будь-якім практичному використанні заміняють гроші.

Чекові внески, безсумнівно, є самим важливим компонентом грошової маси. Тому досить важливо зрозуміти, як еволюціонує цей спектр чекових внесків. Таким чином, чеки, як засіб передачі боргів банків і ощадних заснувань, приймаються як гроші, оскільки банки й ощадні заснування здатні виконувати зобов'язання. У свою чергу, здатність банків і ощадних заснувань виконувати свої зобов'язання засноване на тім, що вони не дають занадто багато таких зобов'язань. Ми незабаром побачимо, що децентралізована система часток, що прагнуть до прибутку, банків не гарантований у достатньому ступені від випуску занадто великої кількості чекових грошей. Для цього існує високий рівень централізації і державного контролю, що охороняє американську банківську і фінансову систему від необачного відкриття поточних рахунків.

Позички комерційних банків

Позички комерційних банків представляють короткостроковий оборотний капітал. Вони видаються підприємствам і фермерам. За рахунок таких позичок фінансуються покупки споживачами автомобілів і інших товарів тривалого користування. Комерційні банки доповнюються безліччю більш спеціалізованих фінансових заснувань - ощадно-позичковими асоціаціями, взаємо-ощадними банками і кредитними союзами, - які усі разом називаються ощадними установами. Ссуди - ощадні асоціації і взаємо-ощадні банки розміщають заощадження домашніх господарств, що потім використовуються, крім іншого, для фінансування житлових іпотек. Кредитні союзи приймають внески "членів" - звичайно групи людей, що працюють в одній компанії, - і надають ці фонди для фінансування купівель на виплат.

Варто відзначити, що близько 20 років тому тільки комерційні банки відкривали поточні рахунки. Потім у 70-х роках різні ощадні заснування установили нові види поточних рахунків. Наприклад, ощадно-позичкові асоціації створили так називані оборотні рахунки по ощадних вкладах (NOW ассоunts).

Ці рахунки, власне кажучи, є поточними рахунками, заснованими на ощадних вкладах у позичково-ощадні асоціації. Подібним же чином кредитні союзи установили "шейр драфт " рахунка, що являють собою поточні рахунки, засновані на внесках у кредитні союзи. Оборотні рахунки по ощадних вкладах і "шейр драфт" рахунка були новаторськими засобами, що дозволили ощадно-позичковим асоціаціям і кредитним союзам конкурувати з комерційними банками в банківській справі. Оборотні рахунки по ощадних вкладах і "шейр драфт" рахунка були дійсно дуже привабливі для вкладників, оскільки по таких рахунках дозволялося платити відсоток; тоді як комерційним банкам закон забороняв платити відсоток по їх чекових рахунках (безтерміновим вкладам). Щоб їх не обійшли, комерційні банки відповіли створенням автоматичних рахунків трансферних послуг (АТ ассооunts). Завдяки цій мері банк автоматично переводив би фонди з вашого ощадного рахунка, що приносить відсотки, на ваш чековий чи рахунок безтермінових вкладів (коли буде потрібно його поповнити). Тим самим автоматичні рахунки трансферних послуг дозволили банкам "обійти" юридична заборона на сплату відсотка по поточних рахунках. У 1980 р. Закон про дерегулюванні депозитних заснувань і монетарний контроль санкціонував відкриття поточних рахунків усіма депозитними заснуваннями і дозволив комерційним банкам виплачувати відсотки по індивідуальних чекових рахунках. У 1986 р. всі обмеження процентної ставки і вимоги визначеного мінімуму. У результаті цього нововведення колишня різниця між поточними рахунками (безтерміновими вкладами) комерційних банків і ощадних вкладів ощадних заснувань практично зникла. Якщо півтора десятиліття назад гроші можна було визначити як "наявні плюс безтермінові вклади комерційних банків", то зараз визначення повинне звучати так: "Готівка плюс усі чекові внески". Чекові внески включають не тільки безтермінові вклади (поточні рахунки) у комерційних банках, але й оборотні рахунки по ощадних вкладах, автоматичні рахунки трансферних послуг і "шейр драфт" рахунка.

Готівка і чекові внески, що належать державі (міністерству фінансів) і Федеральним резервним банкам, комерційним чи банкам іншим фінансовим заснуванням, не враховуються. Почасти це робиться для того, щоб уникнути завищення грошової пропозиції, а почасти тому, що гроші, що знаходяться в розпорядженні домашніх господарств і підприємств - тобто "у звертанні", - мають більше відношення до рівня витрат в економіці'.

"Майже гроші" - це визначені високоліквідні фінансові активи, такі, як безчекові ощадні рахунки, строкові вклади і короткострокові державні цінні папери, що хоча і не функціонують безпосередньо як засіб звертання, але можуть легко і без ризику фінансових утрат переводитися в чи готівку чекові рахунки. Так, ви можете зажадати зняти готівку з безчекового ощадного рахунка в комерційному чи банку ощадному заснуванні.

Чи, в іншому випадку, ви можете зажадати перекладу фондів з безчекового ощадного рахунка на поточний рахунок. Строкові вклади, як припускає їхня назва, стають доступними вкладнику лише після закінчення терміну. Наприклад, вкладник може вилучити без сплати штрафу 90-денні чи 6-місячні внески тільки після закінчення зазначеного терміну. Хоча строкові вклади мають явно меншу ліквідність здатністю бути витраченими), чим безчекові ощадні рахунки.

Кредитні картки

Як же визначити гроші, ігноруючи кредитні картки - Visa, MasterCard, American Express експрес і т. д? Зрештою, кредитні картки - зручний засіб придбання покупок. Відповідь полягає в тому, що кредитні картки насправді не гроші, а скоріше засіб одержання короткострокової позички в комерційному чи банку іншім фінансовому заснуванні, що випустило картку.

Коли ви купуєте, допустимо, коробці касет по кредитній картці, що випустив її банк відшкодує суму магазину. А потім ви відшкодуєте цю суму банку. Ви будете платити щорічний внесок за зроблені послуги, а якщо ви волієте розплачуватися з банком на виплат, то будете вносити процентні платежі значних розмірів. Підсумовуючи сказане, можна зробити висновок - кредитні картки призначені для того, щоб чи відстрочити відкласти оплату на короткий час. Ваша покупка касет насправді не завершується доти, поки ви не оплатите свій рахунок кредитних карток. Те, що кредитні картки - а в дійсності і всі інші форми кредиту - дозволяють індивідуумам і підприємствам "заощадити" використання грошей, нічого не значить. Кредитні картки дають вам можливість мати в розпорядженні менше готівки і чекових внесків для висновку угоди. Інакше кажучи, вони допомагають синхронізувати витрати і доходи, зменшуючи тим самим необхідність у збереженні наявних і чекових внесків.

Банки і їхня роль у фінансовій системі США

Кардинальні зміни за останню декаду

Останні 10 років (чи біля того) у фінансовому секторі нашої економіки відбувалися стрімкі зміни, і справедливості заради треба сказати, що фінансова система дотепер знаходиться в стані зміни. Законодавство, що раніше існувало, задоволено строго визначало задачі і види діяльності, дозволені різним фінансовим заснуванням. Наприклад, комерційні банки повинні були відкривати поточні рахунки і надавати позички підприємствам і споживачам. Функція ощадно-позичкових асоціацій зводилася до прийому ощадних вкладів і видачі цих заощаджень для іпотечного кредитування. Але тиск, що підсилився в останні роки, конкуренції, а також дерегулювання і нововведення, узяті в сукупності, розширили функції різних фінансових інститутів і розмили традиційні розходження між ними. Ми вже показали, яким винахідливим образом ощадні установи включилися в банківські операції комерційних банків, володіючи при цьому перевагою сплати відсотка вкладникам. Комерційні банки відповіли на це виділенням автоматичних рахунків трансферних послуг, що дозволили їм обійти юридична заборона на сплату відсотка на чекові рахунки. Банки й ощадні заснування вторглись так само в сферу діяльності маклерських фірм і страхових компаній. У свою чергу, нефінансові фірми, такі, як "Сіарс", поширили свою активність на банківську і фінансову область. Створювалися банківські холдинги-компанії, що дозволяють керувати декількома формально самостійними банками як єдиним цілим і, таким чином, обходити юридичні обмеження на систему банківських філій.

Прийняття DIDMCA. як найважливіший крок у банківському законодавстві

Прийнятий у 1990 р. Закон про дерегулювання депозитних заснувань і монетарний контроль (DIDMCA) спробував відбити ці реалії шляхом чи зменшення виключення багатьох історично сформованих розходжень між комерційними банками і різними ощадними заснуваннями. Варто сказати, що DІDМСА - найбільш важлива частина банківського законодавства, прийнята з часу "Великої депресії" 30-х років. Ми коротенько зупинимося на деяких конкретних положеннях цього документа, коли будемо розглядати різні компоненти Федеральної резервної системи. Для цілей дійсного аналізу особливо важливо, що DIDMCA дозволив усім депозитним заснуванням відкривати поточні рахунки. Але, надаючи ощадним заснуванням таку можливість, DIDMCA разом з тим наклав на них такі обмеження по створенню чекових внесків, які застосовувалися до комерційних банок. З огляду на ці вступні зауваження, давайте звернемося до аналізу загальної схеми нашої фінансової системи.

Централізація і регулювання в банківській системі

Незважаючи на сучасну тенденцію дерегулювання фінансової системи, ступінь централізації і державного контролю залишається значної. Централізація і регулювання мають історичні корені. Американська історія в борошнах довела, що централізація і суспільний контроль, подобаються вони чи ні, служать обов'язковими передумовами ефективності банківської системи. Приблизно до початку ХХ в. конгрес початків в усі більшому ступені усвідомлювати це. Децентралізація банківської справи через різнорідність паперових грошей, поганого грошового регулювання і грошової пропозиції, що не відповідає нестаткам економіки, незручна і вносить безладдя.

Надлишок грошей може ускладнити небезпечні інфляційні проблеми; недолік грошей може загальмувати ріст економіки, перешкоджаючи виробництву й обміну 6лаг і послуг. Сполучені Штати і дуже багато закордонних країн на гіркому досвіді переконалися, що децентралізація, нерегульована банківська система навряд чи здатні забезпечити пропозицію грошей, найбільшою мірою сприятливе добробуту економіки в цілому.

Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Коментарі до даного документу
Додати коментар