"Сократичний поворот" у філософії: ідеї та метод філософії Сократа. Проблема людини у Сократа, Детальна інформація

"Сократичний поворот" у філософії: ідеї та метод філософії Сократа. Проблема людини у Сократа
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Філософія
Автор:
Розмір: 33.5
Скачувань: 6228
Але те, чого не зробив сам Сократ, зробила за нього історія. Вона добре потрудилася над тим, щоб каталогізувати одні його висловлень як етичні, інші - як діалектичні, одні - як ідеалістичні, інші - як стихійно-матеріалістичні, одні - як релігійні, інші — як еритические. Його визнавали "своїм" самого різного ідеологічного плину, йому в провину ставилися філософські однобічності й однобокості, у яких Сократ не міг бути винний. Ті критерії, якими ми ідеологічно розчленовуємо філософію нового часу на різні школи і напрямки, Сократові, а тим більше до його попередників, незастосовні.

Історія добре попрацювала також над тим, щоб усе мертвонароджене в спадщині Сократа довести до своїх крайніх меж скам'янілості, до канонізованих ідолів масової свідомості, оттенив тим самим живі і життєдайні джерела сократовской думки - його іронію і діалектику.

Естонсько-Американський Бізнес Коледж

Северо - Східна філія

ФІЛОСОФІЯ

число:

-і-і-і-і-і-

М. Хом'яків

Економічний ф-тет

WE-202---------------

---------------Ведучий викладач

НАРВА 1997Список літератури:

« Сократ, Платон, Аристотель, Сенека » Життя чудових людей, біографічна бібліотека Ф. Павленкова. Москва, Видавництво «Республіка» 1995.

« Історія західної філософії » Б. Рассел «Міф» Москва 1993.

« Короткий нарис історії філософії ». Видавництво «Думка» Москва. 1967. За редакцією М. Т. Иовчука, Т. И. Ойзермана, И. Я. Щипанова.

« 106 філософів. Життя, доля, навчання », «Таврія» Сімферополь, 1995. 1-ий тім, Анатомія мудрості.

« Філософська енциклопедія ». Головний редактор Ф. В. Константинов.

« Історія філософії в короткому викладі » Москва «Думка» 1991.

« Історія філософії: Захід - Росія - Схід: Книга перша. Філософія стародавності і середньовіччя. » За редакцією проф., Н. В. Мотротиловой, Москва 1996.

« Західна філософія від джерел до наших днів » 1-ий тім античність. ТОО ТК «Петрополис» Санкт - Петербург 1994. Джованни Реалі і Дарио Антисери.

« Історії античної філософії » у конспективному викладі А. Ф. Лосєв, Москва «Думка» 1989.The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes