/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Кібальчіч Микола Іванович, Детальна інформація

Тема: Кібальчіч Микола Іванович
Тип документу: Реферат
Предмет: Історія України
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 865
Скачати "Реферат на тему Кібальчіч Микола Іванович"
Сторінки 1   2   3  
O

hY

hY

hY

hY

hY

hY

hY

hY

hY

hY

hY

\x00D0

рі не вплинули на поводження прокурора. Підбурюваний особистим і службовим самолюбством (довірили обвинувачення на такому процесі!), боячись не виправдати надій двору, Мурах обрушується на підсудних із усією вагою російської юстиції.

Унікальний характер обвинувачення - царевбивство. Усі попередні убиті російські монархи впали жертвою палацевих змов (там доля змовників зважувалася зовсім по - іншому), а попередні спроби замаху на Олександра ІІ були безрезультатними. Але і невдахи не уникли страти.

Це не залишає обвинувачуваним ніяких шансів на збереження життя. Суспільство, що качнулося після загибелі імператора, не співчуває підсудним. Деякі представники російської інтелігенції, що захищали обвинувачуваних, знаходять відгук лише в середовищі чнівській молоді (лист Лева Толстого Олександрові ІІІ, мова професора Петербурзького університету B.C. Соловйова 28 березня). А багатомільйонні маси селянства і порівняно нечисленний робітничий клас Росії в цілому погано знають і ще гірше розуміють мотиви політичного терору народовольців. Та й вирок уже вирішений.

Новий російський монарх імператор Олександр ІІІ на заклики двору не піддаватися гуманним радам:

"Будьте покійні, з подібними пропозиціями до мене не посмітить прийти ніхто і що усі... будуть повішені, за це я ручаюсь".

... У ході судового розгляду експерти, приводячи в сказ голови, захоплюються метальними снарядами Кибальчича і шкодують, що таких гранат немає на озброєнні російської армії.

Добре ще, що не виступає герой оборони Севастополя в Кримській компанії і русько-турецькій війни генерал Едуард Тотлебен. Він відзивався про Кибальчиче і Желябова так:

"Що б там не було, що б вони не зробили, але таких людей не можна вішати! А Кибальчича я б засадив до кінця його днів, але при цьому надав би йому повну можливість працювати над своїми технічними винаходами..."

Саме процес, до речі, показує, що в Кибальчичі найбільше не від техніці і не від ідеолога революційного руху, а від дійсного великого вченого. Коли один з експертів, генерал Мравинский, заявляє, що гримучий холодець не міг бути виготовлений у домашніх умовах, отже, він завезений з-за границі, судді оживилися. Ще б! Авторитетна думка експерта дозволяє суду поширити масштаб змови "проти особи государя імператора" за межі Російської імперії. Але ці надії лопаються після виступу Кибальчича.

Він заявляє:

"Я повинен заперечити проти експертизи про те, що гримучий холодець закордонного готування. Він зроблений нами".

І читає лекцію про динаміт, не забувши познайомити слухачів з історією питання.

Голову суду Фуксу, Кибальчич запам'ятовує особливо. Він пише згодом:

Кибальчич - чудовий розум, незвичайна витримка, пекельна енергія і вражаючий спокій".

Захисник Кибальчича, присяжний повірник Герард був вражений, коли, прийшовши в камеру, побачив, що його 28 - літній підзахисний заклопотано не вишукуванням способів захисту, а проектом якогось "повітроплавчого снаряду". Кибальчич мріє тільки про те, щоб йому дали закінчити математичні розрахунки винаходу. Це був, ні багато ні мало, проект навіть не "повітроплавчого", а космічного апарата.

Кибальчич встигає завершити розрахунки і відправити їх по начальству. У супровідному листі він пише:

"Якщо моя ідея... буде визнана здійсненою, то я буду щасливий тим, що зроблю величезну послугу Батьківщині, людству. Я спокійно тоді зустріну смерть, знаючи, що моя ідея не загине разом зі мною, а буде існувати серед людства, для якого я готовий був пожертвувати своїм життям".

Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар