/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Облік заробітної плати та пов`язаних з нею розрахунків, Детальна інформація

Тема: Облік заробітної плати та пов`язаних з нею розрахунків
Тип документу: Курсова
Предмет: Облік та аудит
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1390
Скачати "Курсова на тему Облік заробітної плати та пов`язаних з нею розрахунків"
Сторінки 1   2   3   4   5   6   7   8   9  
1)робітникам-відрядникам - по подвійних відрядних розцінках за фактично виготовлену продукцію;

2) робітникам погодинникам або з денними тарифними ставками - в розмірі подвійної годинної чи денної ставки;

3) робітникам з місячним окладом - в розмірі одинарної години чи денної ставки понад оклад, якщо робота виконувалась в межах місячної норми робочого часу; в розмірі подвійної годинної чи денної чтавки понад оклад - якщо робота виконувалась зверх місячної норми робочого часу (1).

Якщо робітник працював в зміну, яка частково переходить в святковий день або в нічний час, то в подвійному розмірі оплачуються лише ті години роботи, які спвпали з святковим днем. Оплата за роботу в нічний час здійснюється по існуючих нормах, без подвоєння доплат. Понадурочні роботи в святковий день додатково не оплачуються, так як всі години в цей день оплачуються в подвійному розмірі (4).РОЗДІЛ 4. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКІВ З РОБІТНИКАМИ І СЛУЖБОВЦЯМИ І ВИПЛАТА ЇМ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ.

У ідповідності з Законом України «Про оплату праці» заробітна плата оплачується робітникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені в колективному договорі, але не рідше двох разів в місяць через проміжок часу, який не перевищує 16 календарних днів.

У випадку, коли день виплати заробітної плати співпадає з вихідним, святковим чи неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Виплата заробітної плати здійснюється по місцю роботи За особистою письмовою згодою виплата може здійснюватися через установи банків, поштовими переказаим на вказаний робітником адрес з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок власника.

Заробітна плата робітників підприємств на території України виплачується в грошових знаках, що мають законний обіг на території україни. Також заробітна плата може виплачуавтися банківськими чеками в порядку, встановленому Кабміном України.

Колективним договорм, як виключення, иоже бути передбачена часткова виплата заробітної плати (по цінах не нижче собівартості) в тих галузях чи по тих професіях, де така виплата, еквівалентна по вартості оплати праці в грошовому вираженні, є звичайною і бажаною для робітників, за виключенням товарів, перлік яких встановлюється Кабміном України (2).

Заробітна плата робітникам за першу половину місяця видається у вигляді авансу, розмір якого визначається виходячи з даних табеля про відпрацьований час (додаток №9) тарифної ставки. Сума авансу потім утримується із заробітної плати робітника, розрахованій за підсумками роботи за місяць. Мінімальний розмір авансу повинен бути не нижче тарифної ставки працівника за

відпрацьований час згідно табелю.

Існує також безавансовий порядок розрахунків по заробітній платі,при якому на підприємстві замість планового авансу робітникам нараховується заробітна плата за першу половину місяця по фактично виготовленій продукції чи по фактично відпрацьованому часу.

Як правило, аванс нараховується у розмірі 40-50% окладу, але за вирахуванням податків.

Основним бухгалтерським регістром, який використовується для розрахунків з працівниками, є розрахункова відомість (додаток 9). Це регістр аналітичного обліку, так як складається в розрізі кожного табельного номеру, по цехах, категоріях робітників і по видах утрат і утримань.

Розрахункова відомість містить в собі такі показники:

нараховано по видах оплат (оборот по кредиту рахунку 70 «Розрахунки по оплаті праці»);

утримано і зараховано по видах платежів і зарахувань (оборот по дебету рахунку 70);

до видачі на руки або залишилось за підприємством на кінець місяця (сальдо по рахунку 70);

Третій показник розрахункової відомості є підставою для заповнення платіжної відомості для видачі заробітної плати (4).

Існує кілька варіантів оформлення розрахунків з працівниками:

шляхом складання розрахунково-платіжних відомостей, в яких суміщаються 2 регістри: розрахункова і платіжна відомості, тобто одночасно розраховується сума до оплати і проводиться іі виплата. Ці відомості використовуються, в основному, на невеликих підприємствах з постійним складом працівників;

шляхом складання розрахункових відомостей, а виплата проводиться окремо по платіжних відомостях;

шляхом складання машинним способом листків «Розрахунок заробітної плати» для кожного працівника за місяць (нараховано, утримано і до видачі), на основі яких запоанюється платіжна відомість для видачі заробітної плати (9).

Підставою для складання розрахункових відомостей і листків розрахунку зарплати є первинні документи:

табель обліку використання робочого часу - для розрахунку погодинної зарплати та інших оплат, в основу яких покладений час (простій, доплати за роботу в нічний і понадурочний час, тимчасова непрацездатність) (додаток 7);

накопичувальні карточки заробітної плати - для робітників-відрядників;

розрахунки бухгалтерії по всіх видах додаткової зарплати і допомог по тимчасовій непрацездатності;

розрахункові відомості за минулий місяць - для розрахунку сум утримань податків;

Сторінки 1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Коментарі до даного документу
Додати коментар