/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Тактика лікаря при визначенні діагноза, Детальна інформація

Тема: Тактика лікаря при визначенні діагноза
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 694
Скачати "Реферат на тему Тактика лікаря при визначенні діагноза"
Сторінки 1   2   3   4  
8. Треба пам'ятати, що хворі схильні приховувати або заперечувати наявні у них симптоми. Запідозрити і виявити їх може тільки лікар, який заслужив •' симпатію й довіру з боку хворого. А це досягається завдяки високому професіоналізму і людяності лікаря.

9. У процесі діагностики лікар не повинен ігнорувати фоновий рівень, тобто епідеміологічні дані, і пам'ятати: часті хвороби бувають часто, а рідкісні — рідко, а також лікарську максиму: "Атипові симптоми частих захворювань бувають частіше, ніж типові симптоми рідкісних".

10. Треба пам'ятати, що виявлення рідкісних захворювань залишається важливим завданням лікаря, і треба знати, коли і як вони проявляються. Адже у пошуках "екзотики можна не помітити очевидне, а це шкодитиме як хворому, так і самому лікарю. Якщо, незважаючи на всі зусилля, впевненості у діагнозі немає, то слід замислитися про можливість рідкісної хвороби.

11. Треба пам'ятати, що призначення діагностичного тесту повинно бути всебічно обґрунтованим. Призначаючи діагностичний тест для підтвердження або виключення захворювання, лікар повинен наперед оцінити ймовірність хвороби, тобто так звану апріорну, а після проведення тесту — апостеріорну ймовірність.

12. Встановлення точного діагнозу буває поєднано з невиправдано високим ризиком деяких діагностичних тестів. А тому перед призначенням потенційно небезпечного тесту необхідно зробити крок назад і запитати себе, як вплинуть його наслідки на подальше лікування.

13. Треба пам'ятати, що в епоху, коли від лікарів вимагається якомога більше ефективності, так зване повне обстеження хворого вважається анахронізмом.

14. Призначений для підтвердження або виключення малоймовірної хвороби діагностичний тест може більше зашкодити, ніж принести користі.

15. У сучасних умовах дедалі частіше використовують так званий пороговий підхід, коли, базуючись тільки на попередньому діагнозі, починають лікування; уточнення самого діагнозу відкладають доти, доки не з'ясується реакція організму хворого на лікування.

16. Треба пам'ятати, що соціокультурний підхід до поняття "хвороба" залежить від панівних у даному суспільстві цінностей: коли останні змінюються, то доводиться переглядати й медичні критерії, що визначають стан здоров'я пацієнта.

17. Недоліки статистичного підходу і визначення стану як патології полягають у тому, що узятий за основу рівень певного показника (лабораторного чи інструментального) може мати надто широкий діапазон коливань.

18. Загальноприйнятий спосіб виявлення хвороби — це виявлення відхилень від правильного функціонування певного органа або системи органів, одначе за допомогою сучасних методів діагностики хворобу вдається виявити ще до появи наявних симптомів.

19. Необхідно пам'ятати, що до призначення проведення сліпого контрольного досліду і провокуючих тестів, незважаючи на їхню інформативність, треба ставитись особливо обережно, адже такі методи залишаються досить ризикованими для хворих.

20. Необхідно пам'ятати, що лікарі завжди відчувають спокусу цілком правильно поставити діагноз, але інколи краще примиритися з невизначеністю, ніж поставити діагноз без достатньої кількості даних.

Сторінки 1   2   3   4  
Коментарі до даного документу
Додати коментар