Оператор присвоювання, Детальна інформація

Оператор присвоювання
Тип документу: Реферат
Сторінок: 5
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 13.8
Скачувань: 866
z := 1;

x := 3;

y := 15;

x := 10

end.

Звернімо увагу на те, що нові значення змінних записуються замість старих.Арифметичний оператор присвоювання на Паскалі має наступний формат:

<числова перемінна>:=<арифметичне вираз>

Арифметичне вираз може містити числові константи і перемінні, знаки арифметичних операцій, круглі дужки. Крім того, в арифметичних виразах можуть бути присутнім функції.

Знаки основних арифметичних операцій записуються так:

+ додавання,

- віднімання,

* множення,

/ ділення.

Запис арифметичних виразів на Паскалі схожа на звичайний математичний запис. На відміну від математики, де часто пропускається знак множення (наприклад, пишуть 2a), у Паскалі цей знак пишеться обов'язково: 2*a.

Наприклад , математичний вираз

a 2 + b2 - 12c

На Паскалі пишеться так:

A*A+B*B-12*C.

Цей вираз можна записати інакше:

SQR(A) + SQR(B) - 12*C.

Тут використана функція зведення в квадрат - SQR . Аргументи функцій завжди пишуться в круглих дужках.

Послідовність виконання операцій визначається по їхніх пріоритетах (старшості). До старших операцій відносяться множення (*), ділення (/). Операції додавання і вирахування - молодші. У першу чергу виконуються старші операції. Кілька операцій однакового старшинства, записані підряд, виконуються в порядку їхнього запису ліворуч праворуч. Приведений вище арифметичне вираз буде обчислюватися в наступному порядку (порядок обчислень зазначений цифрами зверху):1 4 2 5 3

A*A + B*B - 12*C.

Круглі дужки в арифметичних виразах впливають на порядок виконання операцій. Як і в математиці, у першу чергу виконуються операції в дужках. Якщо є в наявності декілька пар вкладених дужок, то спочатку виконуються операції в самих внутрішніх дужках. Дужки розкриваються зсередини назовні. Наприклад :6 1 3 2 4 5

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes