/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Мова програмування Turbo-Basic, Детальна інформація

Тема: Мова програмування Turbo-Basic
Тип документу: Курсова
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 943
Скачати "Курсова на тему Мова програмування Turbo-Basic"
Сторінки 1   2   3   4   5   6   7   8   9  
ЗАВДАНHЯ ДЛЯ САМОСТIЙНОЇ РОБОТИ PAGEREF _Toc436899596 \h 46

ЛІТЕРАТУРА PAGEREF _Toc436899597 \h 49



Вступ

Мова BASIC (Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" багатоцільова мова символічних команд для починаючих) розроблена в Дартмутському коледжі (США) на початку 60-х років, як найпростіша мова для навчання програмуванню. З тих часів вона неперервно вдосконалювалася, а з появою та широким розповсюдженням персональних комп'ютерів стала основною, що найбільш часто використовується на ПЕОМ, мовою програмування високого рівня. Потрібно відмітити, що поява системи Тurbo-Basic значно наблизила мову BASIC, яка реалізована в ній, до таких потужних мов програмування, як PASCAL та C.

Turbo-Basic SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" це незалежна система програмування для персональних комп'ютерів фірми IBM та сумісних з ними. В своєму складі Turbo-Basic має потужний текстовий редактор, швидкодіючий компілятор, бібліотеку робочих програм, внутрішній редактор зв'язків та підсистему оперативної допомоги (Help).

Turbo-Basic працює під керуванням операційної системи MS DOS 2.0 і вище, на комп'ютері з оперативною пам'яттю не менш ніж 512 Кбайт, з використанням моніторів, які допускають графічні режими.

В цьому посібнику приводяться відомості про функціональні можливості системи Turbo-Basic, дається описання операторів, функцій та системних змінних мови BASIC, її розширення в системі Turbo-Basic. Наводяться також приклади простих програм, написаних на мові BASIC, пропонуються завдання для самостійної роботи.

СИСТЕМА TURBO-BASIC (версія 1.1)

Склад системи

До складу системи Turbo-Basic (версія 1.1) входять такі програми та допоміжні файли:

TB.EXE (212,844 bytes, 04 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 11 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 87) SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" головна програма системи Turbo-Basic;

TBHELP.HLP (41,029 bytes, 04 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 11 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 87) SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" файл допомоги (підказки) системи Turbo-Basic;

TBINST.COM (39,976 bytes, 04 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 11 SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 87) SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" програма установки (настройки) системи Turbo-Basic;

TBCONFIG.TB (886 bytes) SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" файл конфігурації Turbo-Basic;

Біля 50 .BAS-, .INC-, .ASM-, .BIN- файлів з прикладами.

Запуск системи

Запуск системи Turbo-Basic з середовища DOS здійснюється набором на клавіатурі директиви TB з наступним натисканням клавіші Enter, після чого з'являється основний екран системи:



Можливі й інші варіанти основного екрана. Їх модифікації залежать в кінцевому результаті від смаку користувача і можуть бути отримані в результаті настройки системи. Цю настройку можна здійснити або після запуску головного файла TB.EXE (в самій системі Turbo-Basic), або ж після запуску програми установки (настройки) системи TBINST.COM.

У верхній частині основного екрана розташоване головне меню (меню верхнього рівня) системи Turbo-Basic, до розгляду команд якого (File, Edit, Run, Compile, Options, Setup, Window, Debug) ми перейдемо.

Кожна з вказаних команд може бути визвана трьома різними способами:

З головного меню:

1. Натисканням виділеної літери (F, E, R, C, O, S, W, D).

2. Вибором за допомогою курсора необхідної команди з наступним натисканням клавіші Enter.

З будь-якого місця:

3. Одночасним натисканням клавіші Alt та виділеної літери.

Після виконання команд File, Options, Setup, Window, Debug на екрані з'являється меню нижнього рівня, що спускається, із своїми командами, вибір яких відбувається першими двома способами. Зауважимо, що для деяких із команд існують меню трьох рівнів. Повернення на попередній рівень здійснюється натисканням клавіші Esc.

File (РОБОТА З ФАЙЛАМИ)

У результаті виконання команди File на екрані з'явиться таке файлове меню:

Сторінки 1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Коментарі до даного документу
Додати коментар