/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Сучасна зарубіжна преса, Детальна інформація

Тема: Сучасна зарубіжна преса
Тип документу: Реферат
Предмет: Журналістика
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 934
Скачати "Реферат на тему Сучасна зарубіжна преса"
Сторінки 1   2   3   4   5   6  
У цій сфері зроблено вже немало. Професійна журналістська етика з теми, що цікавила небагатьох дослідників, за останні 10-15 років стала обов'язковою дисципліною практично в усіх європейських вищих навчальних закладах, що готують кадри для преси. Їй присвячують публікації, конференції та симпозіуми, точаться безперервні дискусії, в тому числі, що дуже важливо, і на сторінках друкованих видань. Адже ніхто, крім самих журналістів, не має морального права визначати норми та принципи професійної журналістської етики.

Про міру відповідальності журналіста перед аудиторією, колективом та соціумом за інформацію, яку він представляє, її зміст і форму, говорять вже більше двох століть. Проте в наш час слід з'ясувати, що ця відповідальність багатократно збільшується, помножена на ефективність сучасних засобів комунікації, довершеність способів переконання та формування громадської думки. Відповідно, багатократно збільшується і та можлива шкода, якої журналіст завдає аудиторії та суспільству, порушуючи норми професійної етики та загальнолюдської моралі. Ця відповідальність постійно зростає. Приміром, коли недавно одна з американських газет надрукувала розгорнуту інструкцію для самогубців, де описувалися всілякі способи відправлення самого себе на той світ, після чого серед аудиторії були численні випадки спроб суїциду, перед журналістами постало питання загрози, яку становить неетична поведінка для людського життя. Такі випадки, на жаль, далеко не поодинокі.

Звичайно, певного позитивного результату вже вдалося досягти шляхом усіляких заборон, обмежень, правил, кодифікації етичних норм. Проте при формуванні нового покоління майбутніх журналістів аж ніяк не обійтися саме без роз'яснення цих норм. Адже основою високої моральності завжди є висока культура, усвідомлення своїх обов'язків перед державою, суспільством та людством.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Етичні критерії створення радіо- і телевізійних програм. Збірка “Інтерн'юз-Україна”. – Київ, 1998.

Фихтелиус Эрик. Десять заповедей журналистики. – Стокгольм, 1999.

Дітер Вайріх. Етика і журналістика. – Київ, 2000.

Ворошилов В. Журналистика. – Санкт-Петербург,1999.

Ламбет Эдмунд. Приверженность журналистскому долгу – HYPERLINK http://www.magister.mgu.ru http://www.magister.mgu.ru .

Авраамов Д. С. Профессиональная этика журналиста. – Москва, 1991.

Теплюк В.М. Этика журналистского творчества. – Москва, 1980.

Рой Копперуд, Рой Пол Нельсон. Как преподносить новости. – Москва, 1998.

Вказівки продюсерам ВВС. – Київ, 1998.

Журналістика сьогодні. – Київ, 1999.

PAGE 1

PAGE 22

Сторінки 1   2   3   4   5   6  
Коментарі до даного документу
Додати коментар