Загальна характеристика позабіржового фондового ринку, Детальна інформація

Загальна характеристика позабіржового фондового ринку
Тип документу: Реферат
Сторінок: 5
Предмет: Менеджмент
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 2834
2.1.Характеристика системи НАСДАК

З метою впорядкування позабіржового обороту в США було створено ряд неурядових структур, відомих як “саморегулювальні організації” (СРО). З них найбільшою і тепер є Національна асоціація дилерів цінних паперів (НАСД).

НАСД виконує багато функції, а саме:

регулювання діяльності своїх членів у питаннях емісії облігацій, у тому числі муніципальних;

створення взаємних фондів і товариств з обмеженою відповідальністю, а також контроль за їхньою діяльністю;

проведення іспитів на право займатися професіональною діяльністю та реєстрація професіоналів;

інспектування фірм, що спеціалізуються на торгівлі цінними паперами;

розслідування випадків порушення законів і здійснення арбітражу;

регулювання рекламної та видавничої діяльності.

Система НАСДАК має три рівня:

рівень I – для зареєстрованих офіційних представників і їхніх клієнтів;

термінали рівня ІІ об`єднують market makers з брокерами – дилерами, що перепродають цінні папери населенню і інституціональним торговцям;

рівень ІІІ призначений виключно для market makets, выдрізняючись від рівня ІІ наявністю додаткових ключів до клавіатури, з допомогою яких можна вводити, змінювати чи обновляти котирування в системі НАСДАК. Асоціація підтримує тісні зв`язки з Нью-Йоркською фондовою біржою, Американською фондовою біржою, Асоціацією Промислових Цінних Паперів та іншими групами фірм.

Слід ще додати, що тоді, як НАСД контролює позабіржовий ринок, держава контролює саму асоціацію. Усі зміни у внутрішньому розпорядку та інструкціях НАСД підлягають обов`язковому затвердженню в державному органі – Комісії з цінних паперів і бірж (КЦПБ). КЦПБ як державний орган має право зупинити або відкликати реєстрацію СРО, накласти обмеження на її діяльність, зняти з посади керівника і будь-якого працівника СРО, якщо той навмисне порушив Закон про біржі або зловживав службовим становищем.

Крім НАСД , в США є ще кілька великих СРО, зокрема “Амекс” та ін.

Для допомоги СРО в обміні інформацією створюються спеціалізовані служби, які зобов`язані, наприклад, запобігати злочинним маніпуляціям з цінними паперами. У США створено спеціальну групу нагляду за позабіржовим ринком, що в своїй роботі використовує найновіші досягнення інформаційних технологій. Ця група контролює понад 25 тис. найменувань акцій, що продаються на позабіржовому ринку. Щоденно перевіряються угоди загальним обсягом у 40 млн акцій, захищаючи учасників ринку від зловживань конфіденційною інформацією та від надмірних комісійних виплат, котрі іноді намагаються стягнути з інвесторів. Так, шороку на позабіржовому ринку США виявляється та реєструється (у середньому) до 16 тис. відхилень у котируванні цінних паперів від стандартної процедури.

Асоціація НАСД в 1971 році створила дочірнє підприємство(яке безпосередньо і контролює) - електронну фондову біржу НАСДАК (NASD`s Automated Quotation System). Ця комп`ютеризована комунікаційна система збирає і зберігає котирування, отримуючи їх від національної мережі дилерів. Котирування електронним способом передаються з комп`ютерного центру на спеціально змонтовані ТБ екрани, що знаходяться в брокерських фіпмах по всій країні.

У 1994 році на одну акцію, що котирувалася на біржі НАСДАК, припадало 13 зареєстрованих біржових дилерів. Понад 500 фірм працюють на НАСДАК у ролі брокерів. Конкуренція між ними сприяє ефективному ціноутворенню, забезпечує високу ліквідність цінних паперів і дає змогу постійно збільшувати кількість укладених угод. Наприклад, у 1994 році на цій біржі було продано близько 75 млрд акцій загальною вартістю 1500 млрд дол. США.

В даний час в ряді країн позабіржові ринки за обсягами своїх операцій іноді близькі до операції на фондових біржах. В США, наприклад, декілька разів угоди по системі НАСДАК перевищували обороти Нью-Йоркської фондової біржі.

2.2. Торговельно-інформаційні системи в інших країнах

В Японії така автоматизована система позабіржового обороту почала діяти в 1984, в Канаді (м. Торонто) – в 1985, в Сингапурі – в 1987 р. Аналогічні процеси по розвитку і удосконаленню позабіржового обороту проходили також в 80-х роках в країнах Західної Європи.

Особливе місце тут належить створенню єдиного позабіржового ринку в рамках спільної інтеграції ринків цінних паперів в ЄЕС в зв`язку з подальшим об`єднанням в сфері кредиту, валюти і фінансової системи.

У Росії американська НАСД стала зразком для створення позабіржових неурядових інститутів. Ідеться передусім про Російську Торговельну Систему (РТС). Підвищення рівня організованості й ліквідності на російському позабіржовому ринку пояснюється запровадженням деяких обов`язкових заходів, зокрема стандартних умов договорів, уведення твердих котирувань акцій і меж коливання цін продавця і покупця в розмірі 10% від кращої пропозиції в торговельній системі. Досить корисним виявилося створення інституту маркет-мейкерів, які зобов`язані підтримувати тверді двосторонні котирування як мінімум для акцій трьох емітентів і тверде одностороннє котирування для акцій двох емітентів. Учасники РТС регулярно подають звіти своєї роботи на фондовому ринку.

3. Позабіржова Фондова Торговельна Система України як елемент організованого позабіржового ринку

3.1.Загальна характеристика ПФТС

Україна також використовує досвід зарубіжних країн, враховуючи місцеві умови й можливості. Донедавна позабіржовий ринок України саморегулювався через три асоціативні громадські об`єднання :

Українську асоціацію торговців цінними паперами,

Українську асоціацію інвестиційного бізнесу,

Українську асоціацію довірчих товариств.

У діяльності торговців цінними паперами на позабіржовому ринку брали участь інвестиційні фонди та інвестиційні компанії.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes