/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Що ми знаємо про СНІД, Детальна інформація

Тема: Що ми знаємо про СНІД
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1245
Скачати "Реферат на тему Що ми знаємо про СНІД"
Сторінки 1   2   3   4  
Тому що ж передається цей злощасний вірус? Від кілька прикладів з реального життя.

У батька Дженні, Тоні, знайшли ВІЧ. Під час операції в лікарні йому довелося робити переливання крові. Як виявилося, уведена йому кров уже містила вірус. Знайшовши, що вірус може передаватися таким шляхом, лікарі розробили цілий ряд мір, що запобігають можливість його присутності в донорській крові. Тепер передача вірусу при переливанні крові майже виключена.

У пуповині, що зв'язує дитину з організмом матері, маються кровоносні судини, по яких кров циркулює в обох напрямках.

Голки для уколів (ін'єкцій) повинні бути тільки одноразовими. Якщо ж їх використовувати неодноразово, то кров ВІЧ-інфікованого може потрапити в кров здорової людини.

Дитині вірус може передатися від хворої матері. Розвиваючись у її утробі, він зв'язаний з нею пуповиною. Кров по кровоносних судинах тече в обох напрямках. Якщо в організмі матері присутня ВІЧ, то він може передатися і дитині. Крім того, існує небезпека зараження грудних дітей через материнське молоко.

Полові контакти і ВІЧ

ВІЧ може міститися в насінній рідині (спермі) і в піхвовому вмісті.

Що таке насінна рідина?

Насінна рідина (сперма) — це мутнувато-біла клейка речовина, що виробляється

в організмі хлопчиків, коли вони дозрівають. Хлопчики виростають, і в них виникає ерекція. При ерекції пеніс (половий член) чи юнака чоловіка збільшується і стає твердим. У такому стані відбувається викид сперми через отвір на кінці пеніса.

Що такий піхвовий вміст?

Піхва відноситься до зовнішніх полових органів. Коли дівчинка дозріває, у неї в піхву починає вироблятися слизувату речовину (секрет маткових і інших залоз), що служить бар'єром для проникнення в матку хвороботворних мікробів. До цього часу в неї також починаються менструації: кожен місяць з піхви виділяється невелика кількість крові.

Бувають моменти, коли і піхвовий вміст, і чоловіча сперма змішуються. Це відбувається під час полового акта. У дорослих людей, якщо вони люблять один одного, з'являється потреба у фізичній близькості — як способі вираження любові і ніжності.

Під час полового чи акта, як часто говорять, під час "занять любов'ю", сперма з пеніса чоловіка попадає в піхву його партнерки. Якщо в чоловіка є ВІЧ, то він може передатися і жінці. Чоловіку ж вірус може передатися від жінки в тому випадку, якщо в нього на пенісі є ранки, подряпини, нехай навіть мікроскопічні.

Запобіжні заходи

Ми розглянули можливі способи передачі вірусу СНІДа. Важливо пам'ятати, що в реальному житті імовірність зараження цим вірусом дуже незначна. Знаючи і виконуючи кілька простих правил, більшість людей можуть надійно захистити себе від зараження ВІЧ.

Ми вже говорили, що потрібно дотримувати обережність там, де приходиться мати справу безпосередньо з кров'ю (ін'єкції, аналізи, переливання крові і т.д.), і головне при цьому — використовувати тільки ОДНОРАЗОВІ шприци. Якщо ти де-небудь побачиш кинуті чи шприци голки, ні в якому разі не доторкайся до них. Скажи дорослим, і вони самі заберуть їх.

Вступаючи в полові контакти, також можна уникнути зараження вірусом через чи сперму піхвовий вміст. Самий надійний засіб — це використання презерватива.

Ніколи не торкай чи шприци голки.

Так виглядає презерватив. Вони бувають упаковані в маленькі пакетики -такі, як на цій картинці, чи інші.

Презерватив нагадує довга тонка повітряна куля, коли він ще не надутий. Коли в чоловіка настає ерекція, він повинний надягти презерватив на пеніс. Тоді вся сперма, що вилилася, залишиться усередині презерватива і не потрапить у піхву жінки. У той же час презерватив перешкоджає попаданню піхвового вмісту, інфікованого ВІЧ, на пеніс.

Тепер стали робити презервативи і для жінок. Їх уставляють у піхву. Вони значно більше по розмірі, чим чоловічі презервативи, але також є надійним захистом від ВІЧ.

Чому люди не захищають себе від СНІДа?

Знайомтеся, це Джон. У 1986 році в нього знайшли ВІЧ. Тоді він ще нічого не знав ні про ВІЧ, ні про СНІД. І дійсно, у порівнянні з такими вірусами, як вірус вітряної чи віспи грипу, ВІЧ з'явився в природі зовсім недавно. Сьогодні більшість людей уже чули про СНІД, а в 1986 році про його існування знали лише деякі. Не можна ж захищатися від того, чого не знаєш.

Лорэйн

Джон

У Лорэйн лікарі теж знайшли ВІЧ. Вона чула про СНІД, але майже нічого не знала про нього і про міри захисту. От чому вона не додала цьому великого значення. Тільки вивчаючи проблеми СНІДа і ВІЧ, знаючи, яку погрозу являє собою це захворювання і приймаючи всі запобіжні заходи, можна запобігти поширення вірусу.

Але буває і по-іншому. Наприклад Бен чув про ВІЧ і знав, що треба робити, щоб уникнути зараження, але був упевнений, що з ним цього ніколи не трапиться Бен помилявся, і тепер покараний за своє легкодумство. Адже недостатньо володіти лише теоретичними знаннями. Потрібно і у житті строго і неупереджено виконувати всі рекомендації і розпорядження.

Не треба боятися правди

Цьому хлопчику ім’я якого Алекс всього шість років. У нього знайшли ВІЧ. Коли батьки дітей з його школи довідалися, що в нього вірус, вони заборонили їм грати з хлопчиком, побоюючись, що їхні діти теж можуть заразитися.

Сторінки 1   2   3   4  
Коментарі до даного документу
Додати коментар