Автотранспортне страхування та його значення, Детальна інформація

Автотранспортне страхування та його значення
Тип документу: Курсова
Сторінок: 28
Предмет: Правознавство
Автор: фелікс
Розмір: 92.9
Скачувань: 5190
Термін експлуатації транспортного засобу, роки

Типи транспортних засобівЛегкові автомобілі вітчизняного виробництва і виробництва країн СНД Легкові автомобілі країн далекого зарубіжжя, престижні моделі автомобілів Вантажні автомобілі, автобуси, автомобілі, зняті з виробництва

До 3 років 3,0 4,5 3,0

Від 3 до 7 років 2,5 3,5 2,5

Більше 7 років 2,0 3,0 2,0Як видно з таблиці 2, тарифні ставки при страхуванні на випадок угону чи пошкодження при спробі угону транспортного засобу залежать від терміну експлуатації автомобіля (чим новіший автомобіль, тим більший ризик угону, тим вищий тариф), від марки автомобіля (іномарки і престижні моделі вітчизняного виробництва викрадають частіше, тобто – вищий ризик і вищий тариф). Вантажні автомобілі та автобуси викрадають рідше, тому тарифи для їх страхування нижчі, ніж для легкових.

При наявності на транспортному засобі протиугінного пристрою чи у випадку зберігання автомобіля в гаражі чи на стоянці під охороною, тарифи, наведені в таблиці 2, зменшуються на 10% від розміру платежу.

При страхуванні транспортного засобу на випадок його пошкодження чи втрати внаслідок стихійного лиха (буря, повінь, землетрус, інші аномальні атмосферні та геологічні явища), нападу тварин, а також пожежі чи вибуху в транспортному засобі страховий тариф складає 1% від страхової суми.

У випадку страхування транспортного засобу на період перегону (з місця купівлі до місця зберігання) термін страхування не повинен бути більшим, ніж три дні. На цей термін страхування проводиться тільки на випадок пошкодження чи втрати транспортного засобу внаслідок ДТП і на випадок пошкодження чи загибелі транспортного засобу від стихійного лиха. При страхуванні транспортного засобу на період перегону страховий тариф складає 2% від страхової суми.

За додаткове обладнання та предмети багажу платіж визначається в залежності від встановленої на таке обладнання чи предмет багажу суми:

Всі види додаткового обладнання і багажу (крім магнітофонів) - 10%.

Магнітофони вартістю від 100 до 1000 доларів США - 20%.

Магнітофони вартістю вище 1000 доларів США - 30%.

З суми, яка перевищує 1000 доларів США - 30%.

Тарифні ставки в СК “АСКА” відрізняються від тарифів “Оранти” тим, що в “АСКА” не враховується ні стаж водіїв, ні об`єм двигуна, але зате на випадок угону враховується місце зберігання автомобіля (гараж, стоянка), а також іде навіть поділ на легкові автомобілі, що належать громадянам, і легкові автомобілі, що належать підприємствам, фірмам. Також окремо розраховуються тарифні ставки для вантажних автомобілів і автобусів.

Щоб стимулювати страхувальників укладати угоди на термін не менше 1 року і залучати нових клієнтів, і в “Оранті”, і в “АСКА” застосовується умова, яка полягає в тому, що при укладанні угоди страхування терміном на 1 рік страхувальнику надається можливість розстрочки платежу. В “Оранті” платежі здійснюються в три строки: 40% - при укладанні угоди, 30% - не пізніше 4 місяців з дня укладання договору і 30% - не пізніше 8 місяців після того, як договір вступив у дію. Ця умова дуже зручна для людей з середнім достатком, так як сума платежу нерідко дуже велика для таких громадян, але якщо виплати вносяться частинами, то тягар виплат невеликий і не може суттєво вплинути на фінансове становище клієнта.

В “АСКА” страхувальник має право на виплату страхової премії в два терміни. Перша частина в розмірі не менше 50% виплачується при укладанні угоди. Друга половина – не пізніше 3-х місяців після вступу угоди в силу. У випадку невиплати в обумовлений термін частини страхової премії, що залишилась, договір страхування вважається недійсним, оплачена частина страхової премії не повертається.

В період дії договору страхування, укладеного терміном на 1 рік, страхувальник може збільшити розмір страхової суми.

Розрахунок страхової премії за додатковим договором страхування проводиться за формулою:

Д= (П2-П1) х n/12, де

П1, П2 – премія в розрахунку за рік за початковою і кінцевою страховими сумами відповідно;

n – кількість повних місяців, які залишились до кінця угоди страхування.

Порядок укладання угоди страхування мало чим відрізняється у різних компаній, але терміни вступу угоди в силу можуть і відрізнятись. Так, в “Оранті” договір страхування може бути укладений по місцю проживання чи роботи страхувальника, по місцю реєстрації, купівлі, технічного огляду чи стоянки транспортного засобу. Мотивацією для укладання договору є усна чи письмова заява страхувальника. Договір укладається представником НАСК “Оранта” після обов`язкового огляду об`єкту страхування в присутності страхувальника, перевірки відповідності номерів кузова, двигуна, рами, шасі з вказаними в техпаспорті.

Договір вступає в силу у випадку внесення платежу готівкою – при укладанні договору на місці придбання об’єкту страхування чи безпосередньо у відділенні “Оранти” – з моменту укладання угоди. В інших місцях – на 10-й день після укладання угоди. Якщо платіж був внесений безготівковим шляхом – договір вступає в силу з дня надходження платежу на рахунок НАСК “Оранта”. Дія договору закінчується через рік чи стільки місяців, на скільки він був укладений, в день, який передує тому, з якого договір вступив у силу.

Договір, за яким виплачено страхове відшкодування, зберігає силу до кінця терміну, вказаного в страховому свідоцтві в розмірі різниці між обумовленою договором страховою сумою та сумою виплаченого відшкодування.

В “АСКА” при укладанні угоди страхування, її поновленні, зміні умов страхувальник зобов`язаний надати транспортний засіб для огляду. Необхідна письмова чи усна заява, а також представлення одного з наступних документів: техпаспорт, довідка-рахунок, митна декларація. Якщо страхувальник не є власником транспортного засобу, він повинен пред`явити довіреність на право користування транспортним засобом.

При виплаті страхової премії готівкою договір страхування вступає в силу з моменту отримання грошей і підписання договору страхування представником “АСКА” і страхувальником.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes