/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Життя Тараса Григоровича Шевченка, Детальна інформація

Тема: Життя Тараса Григоровича Шевченка
Тип документу: Реферат
Предмет: Особистості
Автор: Самбур П.В.
Розмір: 0
Скачувань: 1381
Скачати "Реферат на тему Життя Тараса Григоровича Шевченка"
Сторінки 1   2   3   4   5   6   7  
"Ще одна могила розкрилася перед нами! Ще одна чиста, чесна, світла особа залишила нас; ще одна людина, яка належала до високої сім’ї обранців, яка висловила за народ найсвітліші його поривання, яка вгадала найсвітліші його бажання і передала все це невмирущим словом,- закінчила гірке життя своє, переповнене боротьбою за переконання і всякого роду стражданнями… Все його життя було низкою випробувань; ледве під кінець йому усміхнулося щастя: він бачив початок тієї суспільної справи, до якої линув всією душею… Не дожив він до здійснення тих начал, поширенню якихсприяв своїми піснями… не про багатьох можна сказати, як про нього: він зробив у житті свою справу! Щастя у житті було не для нього,- його чекає інше, посмертне щастя - слава…"

Вже більше ста років пройшло як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертні могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї батьківщини, до свого народу.

ЦДІАЛ - центральний державний історичний архів у Ленінграді, фонд 789, опис23, 1861 р., справа 7, арк 107.

Пансіонери - особи, які одержували постійну і щомісячну допомогу від Товариства заохочення художників.

ДАЛО- Державний архів Ленінградської області, фонд 448, опис І, справа 44-а, 1826 - 1855, арк.176.

ЦІАЛ, фонд 777, опис5, 1909, справа115

ДІАМО - Державний історичний архів Московської області, фонд 16, опис 47, справа 130, арк. 14.

Йшлося про лікаря П. А. Круневича, польського політичного діяча, одного з оренбурзьких співзасланців Шевченка, з якими поет дружив і часто зустрічався в Петербурзі після повернення із заслання.

Відділ рукописів Державної публічної бібліотеки ім. Салтикова-Щедріна в Петербурзі, архів літфонду, справа 6, 1861 р. арк. 135-136.

Сторінки 1   2   3   4   5   6   7  
Коментарі до даного документу
Додати коментар