РПС Східно-поліського району (Житомирська, Київська, Чернігівська області) і характеристика Південно-Західної залізниці, Детальна інформація

РПС Східно-поліського району (Житомирська, Київська, Чернігівська області) і характеристика Південно-Західної залізниці
Тип документу: Курсова
Сторінок: 8
Предмет: Менеджмент
Автор: фелікс
Розмір: 39.1
Скачувань: 1657
З ростом рівня електрифікації дороги полігон приміських перевезень значно розширився. Характерною рисою усього великого району, що примикає до залізниці є високорозвинене сільськогосподарське виробництво і великі запаси корисних копалин. Тому величезне місце в роботі Південно-Західної залізниці займають також вантажоперевезення.

Південно-Західна - це важливий напрямок в Україні, інтенсивні вантажопотоки пов'язані з перевезенням імпортних-експортних вантажів з України і прилягаючих країн у Чорноморські порти й в зворотному напрямку. Пік експортних і імпортних перевезень прийшовся на 1980 рік. Південно-Західна залізниця в тому році пропускала по своїх лініях понад 50 млн. тон різноманітних вантажів через переходи на захід.

Тільки руди і кам'яного вугілля було перевезено відповідно 22 млн. і 10 млн. тонн. У Чорноморські порти було перевезено більш 12 млн. тонн вантажів. У структурі експорту 85-90% складали сировина і товари, вироблені в Україні. Імпорт у розмірі 8,2 млн. тон йшов із заходу і біля 8 млн. тонн - із півдня.

У 1990 році вантажообіг Південно-Західної залізниці склав 94679 млн. тонно-кілометрів. Наступні ж роки, включаючи і сьогоднішній день, ознаменувалися різким зниженням як вантажообігу, так і пасажиробігу на Південно-Західній.

Схема 1 Вантажообіг, млн. т кмСхема 2 Пасажирообіг, млн.пас.кмСкоротився обсяг перевезень і по своїй номенклатурі вантажів для державних потреб, у тому числі хімічних і мінеральних добрив - на 40%, нафти і нафтопродуктів, коксу, цементу, зерна і продуктів переробки - на третину.

Проте, по Південно-Західній в Україну з Росії перевозяться різноманітні машини, боксити, рибопродукти, вироби легкої промисловості, верстати, нафта, нафтопродукти, лісоматеріали і багато іншої продукції. У свою чергу Росія з України одержує залізну руду, прокат чорних металів, цемент, окремі види машин, продукти харчування.

Бєларусь одержує український чавун, труби, кам'яний вугілля і кокс, залізну руду, устаткування, зерно, цукор. В Україну йдуть скло, трактори, автомобілі, папір і ін.

Південно-Західна залізниця забезпечує перевезення вантажів, необхідних не тільки для нормальної роботи підприємств столиці України, але і для промисловості таких обласних центрів як Вінниця, Житомир, Чернігів, Хмельницький, Суми й інших міст.

Південно-Західна залізниця тісно пов'язана з річковим транспортом. Гілки Південно-Західної пронизують найбільші річкові порти такі як: Київ, Кременчук, Дніпропетровськ, Запоріжжя та ін. Тут відбувається перевантаження з одного виду транспорту на інший будматеріалів, нафтопродуктів, вугілля, металу, руди, зерна, кавунів і так далі.

Сучасному періоду і найближчому майбутньому передував тривалий шлях розвитку. У першій фазі розвиток знань застосовувався до знарядь праці, процесів виробництва. Це призвело до індустріальної революції.

В другій фазі знання застосовувалися для вивчення праці і її організації. І це в значній мірі дало поштовх до початку революції виробництва.

Нарешті, третя фаза – це застосування знань до використання самих знань, тобто інакше це можна назвати "революцією менеджменту". Вона набула всесвітнього характеру менш ніж за 15 років.

"Революція менеджменту" - це різке зниження абсолютної чисельності і впливу промислових робітників, що, за прогнозами, до 2000 року складе лише 12-15% економічно активного населення.

Висновки

Визначальним у стратегії нашої держави повинно стати вирішення соціальних проблем. Основну частину робочої сили будуть складати робітники, що володіють знаннями, і робітники сфери обслуговування. Вже зараз у розвитих країнах їхня частка досягає 80%. Саме продуктивність цих категорій трудящих у даний час визначає рівень економіки. Тут головною є цілком нова організація праці.

Відповідно до проекту основних параметрів економічного і соціального розвитку України на 1998 рік, ключовими напрямками є: посилення соціальної орієнтації економіки і керованості інфляційними процесами, досягнення макроекономічної стабілізації створення умов для структурних перетворень, погашення бюджетної заборгованості по виплаті заробітної плати й інших соціальних виплат, подолання платіжної кризи, підтримці вітчизняних товаровиробників, вирішення комплексу питань соціального захисту населення, прискорення і поглиблення змін у відношеннях власності відновлення керованості державним сектором економіки.

Головною метою 1998 року є досягнення стабілізації обсягу реального внутрішнього продукту.

Найбільш важливим чинником росту валового внутрішнього продукту є стимулювання суспільного попиту, створення конкурентноспроможного вітчизняного виробництва, збільшення інвестицій у нові технології, витиснення імпортерів економічними засобами.

Головними пріоритетними сферами інвестування залишаються галузі агропромислового комплексу і розвиток села, паливно-енергетичний комплекс і впровадження енерго- і ресурсозберігаючих технологій, об'єкти цивільного сектора, медична і мікробіологічна промисловість, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Розвиток Південно-Західної залізниці, у перспективі, можна уявити трьома етапами.

Перший етап – 3-5 років – період відновлення технічних засобів до рівня 1985 року, стабілізації і можливості експлуатувати всі облаштованості відповідно до їхніх конструктивних характеристик.

Другий етап - із 2002 до 2010 року - підйом, що дозволить реалізувати пасажирські перевезення між столицею й обласними центрами максимум за 4-8 годин, забезпечити перевезення цінних і швидкопсувних вантажів вантажними експресами. Для підприємств, що потребують доставки товарів до визначеного терміна, що працюють на основі спеціалізації і кооперування – вантажні поїзди з жорстким розкладом руху.

Третій етап – наступні 15 років на стадії глобальної концепції – розвиток швидкісних перевезень як пасажирів, так і цінних вантажів.

Як технічно й організаційно все це здійснити – уже відомо. Досвід Японії і Франції достатньо багатий. Можливості реалізації будуть визначатися інтересами держави і професіоналізмом залізничників.

Кожний з етапів потребує вирішення множини проблем. Одна з перших, котрою вже зараз займаються спеціалісти, – створення єдиного диспетчерського центру.

Переваги Південно-Західної залізниці і всіх залізниць України полягають у тому, що вони мають потужну виробничу базу, достатньо незалежну, за допомогою якої можна в короткі терміни розв'язати назрілі проблеми.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes