Тренінги, рольові ігри та управлінські тести для підготовки менеджерів, Детальна інформація

Тренінги, рольові ігри та управлінські тести для підготовки менеджерів
Тип документу: Реферат
Сторінок: 22
Предмет: Менеджмент
Автор: фелікс
Розмір: 49.6
Скачувань: 1946
Чи охоче ви беретеся за управлінські справи, задачі, що потребують не типових схем рішення?

Чи важко вам відмовитися від тих прийомів керівництва, якими ви користувалися, коли займали нижчу посаду?

Чи довго ви надавали перевагу підрозділу, що раніше був під вашим керівництвом, коли пішли на підвищення?

Чи прагнете ви виробити універсальний стиль керівництва, що підходить для більшості ситуацій?

Чи вмієте ви (в більшості безпомилково) дати цілісну оцінку своїм підлег-лим (керівникам нижчого рангу), кваліфікувавши їх як сильних, середніх або слабких керівників?

Чи легко вам вийти за рамки особистих симпатій або антипатій, коли вирішуєте кадрові питання?

Чи вважаєте ви, що універсального стиля управління немає і потрібно вміти сполучити різноманітні стилі в залежності від специфіки управлінських ситуацій?

Чи вважаєте ви, що вам легше уникнути конфлікту з вищестоячим керівництвом, чим з підлеглими?

Чи є у вас бажання зломити стеріотипи управління, що склалися у підлеглому вам підрозділі?

Чи часто виявляється вірним ваше перше інтуїтивне враження про якості людини як керівника?

Чи часто ви вимушені пояснювати невдачі у керуванні об’єктивними несприятливими факторами (відсутністю житла, матеріально-технічного постачання та ін.)?

Чи часто ви відчуваєте, що для ефективної праці вам не вистачає часу?

Чи вважаєте ви, що якби мали можливість частіше бувати на об’єктах, то ефективність вашого керівництва значно підвищилась би?

Чи надаєте ви підлеглим вам сильним керівникам значно більше повноважень, хоча і ті й інші мають один і той самий посадовий статус?

Ключ до теста

Визначити кількість набраних балів можна за допомогою даної таблиці.

Питання 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

"так" 1 0 0 0 2 1 1 1 0 1 1 0 0 2

"ні" 0 1 1 2 0 0 0 2 0 0 2 1 2 0

Максимально можлива кількість балів - 19.

Від 0 до 5 балів. Ви більше спеціаліст, ніж керівник, і якщо буде можливість перейти на таку посаду, як, наприклад , головний спеціаліст, головний інженер і т.п., не вагайтесь!

Від 6 до 10 балів. Не можна сказати, що ви сильний керівник, але якщо в очолюваному вами колективі справи йдуть непогано, то краще не починати корінних реорганізацій. Не потрібно також погоджуватися переходити в інший колектив. Вам належить більше прислухатися до думки вищих за посадою керівників і до думки колективу, більше уваги приділяти кадровим і перспективним питанням, ширше використовувати колективні форми прийняття рішень, прагнути створювати й усталити традиції в колективі.

Від 11 до 15 балів. Вас можна віднести до типу «керівника-організато-ра», ви умієте сконцентрувати сили на найбільш важливих проблемах. До них прираховуєте проблему ефективного добору кадрів, проблему розробки й узгодження оптимального (реально здійсненого) плану, проблему матеріально-технічного постачання. Ваша сила в тому, що ви ніколи не йдете на поступки в поточних справах, відокремлюєте головне від другорядного, умієте будь-що домогтися рішення принципових проблем, не зупиняючись перед конфліктами і стягненнями. Справи в очолюваному вами підрозділі йдуть, як правило, успішно. Вам можна дати одну пораду: не залишайте без нагляду поточні справи. Передоручіть їх заступникам, час від часу контролюйте виконання.

Від 16 до 20 балів. Ви можете вивести з прориву відстаючий підрозділ, але вам важко працювати в «текучці». Ви шукаєте гострих ситуацій, прагнете до перебудов і новоутворень, орієнтовані на ділову кар'єру. Володіючи необхідними управлінськими здібностями, не завжди успішно адаптуєтеся, тому що вам заважають зайва категоричність в оцінках і судженнях, а також, можливо, і зайва різкість у відношеннях із вищим керівництвом.

Міністерство освіти і науки України

Рівненський державний технічний університет

Спеціалізований факультет

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ

з курсу "Менеджмент" для студентів денної та заочної форм навчання спеціальностей "Облік і аудит" та "Економіка підприємства".

Тема: "Критика і ви. Тест."

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes