Вивчення роману О. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”., Детальна інформація
Вивчення роману О. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”.
Актуальність роману “Євгеній Онєгін”.
IV.Роздатковий матеріал (картки).
Вступ.
Зарубіжна література в сучасній школі є предметом новим, цікавим і складним.
Основною метою предмету є залучення учнів до скарбниці світової культури різних країн і народів. На цих уроках, ми вчителі, повинні дати учням уявлення про світовий літературний процес, історію його розвитку від стародавніх часів до сьогодення. Художня література-це суспільна свідомість, тобто це відображення життя людей в будь-який період суспільного розвитку. Розвиток суспільства, культури-це і виникнення нових проблем. Однією такою проблемою усього суспільства в будь-яку епоху є проблема молодого покоління. Одним із перших до цієї проблеми звернувся О.С.Пушкін –представник російської літератури. Ми маємо можливість знайомитися із цією темою в 9 класі. Тема “молодого покоління” є актуальною і сьогодні. Це проблема номер один на сьогоднішній час. А зроблять учні висновок після вивчення роману. Роман “Євгеній Онєгін” сьогодні є дуже актуальний. В чому ще полягає цікавість у вивченні цього твору? В тому, що це є перший реалістичний роман у світовій літературі. Цей роман повинен бути сьогодні настільною книгою кожної молодої людини. Після Пушкіна до цієї теми звернувся М.Ю.Лермонтов продовжувач традицій О.С.Пушкіна. Звернувся до цієї теми і Тургенєв у романі “Батьки і діти”. Ця тема взагалі ніколи не буде до кінця розв’язаною. Вона весь час буде хвилювати суспільство.
І я, як вчитель, на уроках зарубіжної літератури цій темі відвела важливе місце. Цю тему я вивчаю у контексті із твором Д.Р.Байрона “Паломництво Чайльд-Гарольда” і твором М.Ю.Лермонтова “Герой нашого часу”.
Пропоную свої розробки уроків з даної теми.
Урок 1
Творча історія роману “Євгеній Онєгін”, відображення в ньому
пушкінської епохи.
Мета: показати учням, як здійснювався перший в історії літератури
реалістичний роман в віршах, які характерні особливості епохи відтворенні в ньому.
Виховна мета:
привити в учнів любов до російської літератури.
Епіграф:
Небрежный плод моих забав,
Бессонницу, легких вдохновении,
Незрелых и увядших лет,
Ума холодных наблюдений
И сердца горестных замет.
О.С.Пушкін
Обладнання:
1. О.С.Пушкін “Євгеній Онєгін” - книга.
2. Творчий шлях Пушкіна – альбом.
Хід уроку
План
1. а) Розповідь учнем вірша О.С.Пушкіна “Пам’ятник”.
б) відповідь учня на питання: як поет оцінює свою творчість у
IV.Роздатковий матеріал (картки).
Вступ.
Зарубіжна література в сучасній школі є предметом новим, цікавим і складним.
Основною метою предмету є залучення учнів до скарбниці світової культури різних країн і народів. На цих уроках, ми вчителі, повинні дати учням уявлення про світовий літературний процес, історію його розвитку від стародавніх часів до сьогодення. Художня література-це суспільна свідомість, тобто це відображення життя людей в будь-який період суспільного розвитку. Розвиток суспільства, культури-це і виникнення нових проблем. Однією такою проблемою усього суспільства в будь-яку епоху є проблема молодого покоління. Одним із перших до цієї проблеми звернувся О.С.Пушкін –представник російської літератури. Ми маємо можливість знайомитися із цією темою в 9 класі. Тема “молодого покоління” є актуальною і сьогодні. Це проблема номер один на сьогоднішній час. А зроблять учні висновок після вивчення роману. Роман “Євгеній Онєгін” сьогодні є дуже актуальний. В чому ще полягає цікавість у вивченні цього твору? В тому, що це є перший реалістичний роман у світовій літературі. Цей роман повинен бути сьогодні настільною книгою кожної молодої людини. Після Пушкіна до цієї теми звернувся М.Ю.Лермонтов продовжувач традицій О.С.Пушкіна. Звернувся до цієї теми і Тургенєв у романі “Батьки і діти”. Ця тема взагалі ніколи не буде до кінця розв’язаною. Вона весь час буде хвилювати суспільство.
І я, як вчитель, на уроках зарубіжної літератури цій темі відвела важливе місце. Цю тему я вивчаю у контексті із твором Д.Р.Байрона “Паломництво Чайльд-Гарольда” і твором М.Ю.Лермонтова “Герой нашого часу”.
Пропоную свої розробки уроків з даної теми.
Урок 1
Творча історія роману “Євгеній Онєгін”, відображення в ньому
пушкінської епохи.
Мета: показати учням, як здійснювався перший в історії літератури
реалістичний роман в віршах, які характерні особливості епохи відтворенні в ньому.
Виховна мета:
привити в учнів любов до російської літератури.
Епіграф:
Небрежный плод моих забав,
Бессонницу, легких вдохновении,
Незрелых и увядших лет,
Ума холодных наблюдений
И сердца горестных замет.
О.С.Пушкін
Обладнання:
1. О.С.Пушкін “Євгеній Онєгін” - книга.
2. Творчий шлях Пушкіна – альбом.
Хід уроку
План
1. а) Розповідь учнем вірша О.С.Пушкіна “Пам’ятник”.
б) відповідь учня на питання: як поет оцінює свою творчість у
The online video editor trusted by teams to make professional video in
minutes
© Referats, Inc · All rights reserved 2021