/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Аудит податку на прибуток, Детальна інформація

Тема: Аудит податку на прибуток
Тип документу: Курсова
Предмет: Облік та аудит
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 3431
Скачати "Курсова на тему Аудит податку на прибуток"
Сторінки 1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Группа 2 – 6,25%

Группа 3 – 3,75%

Группа 4 – 15% Після 01.01.2004р.

Группа 1 – 2%

Группа 2 – 10%

Группа 3 – 6%

Группа 4 – 15%Визначення та застосування звичайних цін

Змінами, внесеними до пп..7.4.3 ст. 7, розширено прелік операцій, оподаткування яких здійснюється із застосуванням звичайної ціни. Відтепер звичайні ціни застосовуються при формуванні валового доходу та валових витрат по операціях з особами, які не є платниками податку на прибуток, як юридичними, так і фізичними особами. Попередня редакція даного підпункту передбачала обмеження тільки щодо юридичних осіб, які не є платниками цього податку.

Таким чином, операції практично з усіма фізичними особами, в т.ч. з фізичними особами – СПД, незалежно від того, чи є вони пов’язаними з підприємством особами, підпадають під дію звичайної ціни, а саме:

- валовий дохід від продажу товарів (робіт, послуг) фізичній особі визначається з договірних цін, але не менших за звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги), що діяли на дату такого продажу;

- валові витрати, пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг)у фізичної особи, визначається з договірних цін, але не більших за звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги), що діяли на дату такого продажу.

Заборгованість, за якою минув строк позовної давності

Серйозні зміни стосуються і пп.5.2.8 ст 5 Закону про прибуток щодо включення до валових витрат Сум заборгованості, за якою минув строк позовної давності, адже в контексті попередніх редакцій Закону для віднесення такої заборгованості до валових витрат не вимагалось прийняття відповідних заходів щодо її стягнення. Відтепер для того, щоб скористатися правом віднесення сум заборгованості, за якою минув строк позовної давності, до складу валових витрат, тобто у зменшення податкових зобов'язань, платник податку повинен дотримуватись таких умов:

- обов'язково мають бути вжиті заходи щодо стягнення боргу (направлення претензій покупцям, подача позовної заяви до суду, отриманя виконавчого напису нотаріусу);

- вжиті заходи не дали позитивного результату;

- заборгованість не повинна бути віднесена до валових витрат раніше (повністю або частково).

Сумнівна, безнадійна заборгованість

Платникам податку, які використовують порядок врегулювання сумнівної, безнадійної заборгованості, тобто збільшують чи зменшують валовий дохід або валові витрати, необхідно:

- надати додаток К4 до Декалрації про прибуток по кожному договору, за яким виникає заборгованість і здійснюється коригування податкових зобов'язань;

- разом з Декалрацією надати первинні документи, які підтверджують наявність заборгованості (акт звірки взаємної заборгованості).

Оподаткування операцій з цінними паперами

Пп. 7.6.1 ст.7, яким регулюється порядок оподаткування операцій з купівлі-продажу цінних паперів на вторинному ринку, доповнено іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою доходністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю.

Як і раніше платник податку зобов'язаний веси окремий облік фінансових результатів за видами цінних паперів. Відповідно до п. 2 “Перехідних положень” до Закону про прибуток врегульовано порядок відображення балансових збитків від операцій з торгівлі цінними паперами, а саме:

сума загального від’ємного фінансового результату, що утворилася станом на 01.01.2003., розподіляється за видами цінних паперів і деривативів;

розподілена таким чином сума балансових збитків враховується у зменшення фінансових результатів від операцій з відповідними видами цінних паперів майбутніх періодів, починаючи з першого кварталу 2003р. і до повного їх погашення.

На балансові збитки від операцій з торгівлі цінними паперами не поширюється обмеження 12-ма календарними кварталами, як це передбачено для “загальних” збитків.

Законом №1957 виключено пп. 4.2.9 ст. 4, за яким сума емісійного доходу, отриманого платником податку від продажу власних акцій або інших корпоративних прав та інвестиційних сертифікатів на етапі емісії, не підлягала оподаткуванню. Це означає, що сума перевищення надходжень (коштів, майна та майнових прав), отриманих емітентом, над їх номінальною вартістю підлягає включенню до валового доходу і, відповідно, - оподаткуванню.

Витрати на благодійність

Сторінки 1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Коментарі до даного документу
Додати коментар